şükela:  tümü | bugün
 • ülkedeki maaş adaletsizliğinin en güzel göstergesi. lise mezunu, torpille iş başına gelmiş vasıfsız adamlar bekçi yapılıp ellerine üniversite mezunu maaşı veriliyor. yaptıkları iş de tunalıda elinde birayla gezen gençleri uyarmak, kimlik sorup insanları rahatsız etmek. yeni üniversite mezunlarının çoğuna teklif edilse hiç düşünmeden kabul edeceği parayı lise mezunu kendini geliştirmemiş adam her ay cebine atıyor. sözlükteki mallar da doktor, öğretmen, pilot maaşı eleştirmeye devam etsin.
 • insani bir ücrettir. asıl sorun üniversite mezunlarına bu ücretlerin verilmesi hatta verilmemesidir.

  düzeltme : lifeisapeoject e teşekkürler.
 • bu kafaya bayiliyorum; herkes yuksek maas alsin diye efor sarf edecegine, yuksek (gorece) maas alanlarin maaslarinin dusmesi icin caba sarf ediyoruz. sosyal adalet herkes fakir olunca degil, herkes refaha kavusunca saglanir.
 • basligi acan arkadasin, maasin ulke sartlarina gore fazla oldugunu anlatmak icin actigi basliktir. adam bekcilerin bir ise yaramadigini, ulkemiz icin bu maasin fazla oldugunu anlatmis. ama polyannalar gelmis laf sokmus. ulkemiz fakir. diger calisanlar nasil daha yuksek maas alacak? bekci ulkenin hazinesinden gereksiz sekilde 4000 tl maas aliyorsa tabi elestirilecek. o maasi ona vermeyeceksinki, hak edene daha fazlasini verebilesin.
 • gayet normal bir durum. gelişmiş ülkelerde de durum böyledir. işgücü arzı denilen bir kavram var. lisans mezunu işgücü arzın, lise mezunu işgücü arzından fazla olursa lisans mezunlarının yapacağı islerde ödenen ücret azalır. her sektöründe kendine ait bir denge ücret fiyatı oluşur.

  dikkat ettiyseniz son zamanlarda yapılan zamlarla asgari ücret, lisans mezunlarının maaşlarına yaklaştı. bir mühendis önceden 4 asgari ucret alırken şimdi 2 asgari ucret almaya başladı. çünkü piyasada mühendis olmak isteyen ile amele olmak isteyen neredeyse eşit. hatta garip bir şekilde mühendis olmak isteyen daha fazla.

  siz daha suriyeliler olmasaydı o zaman görürdünüz tantanayı. ucuz işgücü açığı şu an suriyelilerle ve orta asyalılar kapatıyor. onlar da giderse, bu sefer lisans mezunu temizlikçiler göreceğiz. ne yapalım parası iyi diyecekler.

  hulasa öyle basit isler değil bunlar. isin içinde bir sürü etmen var. akp ve torpil dedi ve her şeyi açıkladı bir ekşici. keşke her şey bu kadar basit olsa.
 • gece tazminatiyla 5 bin i buluyor arkadaslar duzgun bilgi verin.
 • ilk önce aza kanaat edin, çoğu sonra bulursunuz.
 • aldıkları bu maaş şu an için değil. yakında oluşma ihtimali olan olası iç karışıklıkta akp militanı olarak savaşmaları için.
 • tabandan gelen baskılara bekçilik tekrar hortlatilarak cevap verilmiş yandaş yine bir şekilde elde tutulmuş
  senin benim vergilerimle
  vasıfsız oy deposu kitle bir şekilde yemlenmis oluyor
  senin benim vergilerimle
  artık bu politikaların modası geçti .bu tip vasıfsız politikacılar vasıfsız insanlara iş yaratarak ülkeyi değil anca kendilerini kurtarır
  uzun vadede hepimiz batariz maaş garanti bekci daha az batar o ayrı
  türkiye'nin bir dönüşüm geçirmesi gerekiyor artık.issizlere böyle iş bulamazsın bu maaşlı gizli işsizliktir
  bize vizyon yaracak ufuk açacak yöneticiler lazım.kitleyi gerekirse değiştirecek dönüştürecek
  oy için devletin imkanlarını peşkeş çekmek artık çok eskiden kaldı
  akp geldi muhafazakar insanların yıllar süren mağdurlugunu fırsata çevirdi maşallah hepsi bir yerlere geldi elleri ekmek tuttu
  artık kimse muhafazakar diye insanları dislayamaz.akpnin misyonu buydu bu başarıldı ve artık gitmesi gerekiyor çünkü türkiye'nin daha fazlasına ihtiyacı var ve akp kadrosu bunları sağlayamaz çok vasıfsız insanlar
  sözün özü bekçiliğini tekrar canlandırılması yanlıştır insanlara başka iş kapıları yaratın
 • maaşları normaldir, ayrıca bir bekçiden nasıl bir vasıf bekliyorsunuz merak ediyorum. bir ihtimalle istanbul ve güney sahillerinde ingilizce,rusça ve arapça bilenleri istihdam edebilirsin ama bekçi amk, ne vasfı istiyorsun.