şükela:  tümü | bugün
 • mühendisin 2500 tl alması kadar acı değildir.
 • 3.5 yıllık mühendisim. geçen müdür kenarıya çekti. sadede gelecek olursak bey maaşınıza 500? zam geldi dedi. yani dedim 3500? oldu. evet dedi. sustum. ne düşünüyorsun diye sordu. dedim ki elimden geleni yapıyorum, yapacağım. doğru ya da yanlış bir iş etiği vardır, bunu çiğnemem. ama az dedim. biliyorum dedi. sustuk. onluk bir iş olmadığını biliyorum. onun da elinden bir şey gelmiyor.
  maalesef ki beterin beteri var. gelecek adına pek bir ümidim yok. onlar da biliyor daha iyi bir iş bulsam bırakacağımı.
  şu anda tüm birikimimi kendime harcıyorum ve kenarda bir ay yetecek param yok. kendimi geliştirip gitmek istiyorum ama annemi bırakmak da zor. türkiye’de aha böyle başlıklara içimi dökerek ömrümü tamamlayacağım.
 • 5071tl alacak meslek grubu sokaklarda 3-4 kişi halinde dolaşacak, 4013tl alacak meslek grubu ise okullarda bir şeyler öğretmeye çalışacak.
 • 17 yıllık öğretmen 5.000 tl anca alıyor, başka bir şey söylemeye gerek bile yok.
 • polisin, bekçinin öğretmenden çok maaş alması,
  hükümetin neye değer verdiğinin resmidir.
 • ana caddelerde gezip asla karanlık sokaklara girmeyen, genelde cafe önlerinde turlayan şahısların 5071 tl maaş almasıdır.
 • hiçbir şey yapma zar zor bir liseyi bitir bekçi ol ve, ve...
  yıllarca ders çalış emek ver üniversite sınavına çalış kazan, sonra kpss çalış onu da kazan, daha sonra mülakat'a gir onu da kazan, ama bekçiler senden yüksek maaş alsın,
  söyleyeceklerim bu kadar...

  not : öğretmen falan değilim sıradan bir vatandaşım
 • küçüklükten tanıdığım ve gerçekten mallık sınırlarını aşmış onca kişini şu an bekçi olduğunu düşünüp ve yeri gelince bana çıkar lan kimliğini diyebilecek kapasiteye geldiklerini düşündükçe çıldırıyorum. sadece bu değil başlıktaki gibi vasıfsız bir görev için bu kadar para olacak olmalarının mantıklı açıklaması var mı ? kim bu bekçiler bizim bilmediğimiz üstün yetenekleri falan mı var ? benim gördüğüm sadece grup halimde oturup çay içiyorlar. birisi açıklasın artık.
 • ortada ciddi derecede bir dengesizlik var.bekciligi yermek degil fakat cogu memurdan fazla maas ne demek ya adaletsizlik bu sadece ogretmenlerden degil cogu meslek grubundan yuksek aliyorlar isimizi birakip bekcimi olalim....
  (bkz: savundugunu sanip cahil cahil ozelden yazanlar var) genel olarak cevap niteliginde...hemsireyim,ayni maas bir yana daha az almaktayiz.meslegimi severek yapan bir hemsireyim ustelik,gerektiginde ayaklarim sisene kadar durmadigimi,uykusuzluktan eve gitmeye usendigimi,hasta yakinindan tut hastasina karsilasmadigimiz olay yok.ısyan noktasi adaletsizlik keza covid sureci icerisinden bahsetmek bile istemiyorum insan oldugumuzu unuttuk bunu ancak yasayanlar bilir.kimse bunun savunuculugunu ustlenmesin!!!
 • sebebi çok açıktır.iktidar için eğitim öğretim ya da öğretmen değil caydırıcı baskılayıcı güce ihtiyaç vardır.
  dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama artık her köy kasaba veya şehir girişinde kolluk kuvvetleri sürekli kimlik kontrolü vs yapıyor.bekçiler de cabası olacak.