• 17 yıllık öğretmen 5.000 tl anca alıyor, başka bir şey söylemeye gerek bile yok.
  • 5071tl alacak meslek grubu sokaklarda 3-4 kişi halinde dolaşacak, 4013tl alacak meslek grubu ise okullarda bir şeyler öğretmeye çalışacak.
  • bekçi olmak için ilköğretim yetiyordu değişmediyse...
  • vekil maaşlarının ne kadar olması gerektiği sorulan mustafa kemal atatürk öğretmen maaşını geçmesin demişti. nerden nereye geldik. umarım daha da beteri olmaz
  • itaat edecek binlerce üniversite mezunu öğretmen mi yoksa lise mezunu bekçiyi mi tercih ederdiniz..
  • mühendisin 2500 tl alması kadar acı değildir.
  • küçüklükten tanıdığım ve gerçekten mallık sınırlarını aşmış onca kişini şu an bekçi olduğunu düşünüp ve yeri gelince bana çıkar lan kimliğini diyebilecek kapasiteye geldiklerini düşündükçe çıldırıyorum. sadece bu değil başlıktaki gibi vasıfsız bir görev için bu kadar para olacak olmalarının mantıklı açıklaması var mı ? kim bu bekçiler bizim bilmediğimiz üstün yetenekleri falan mı var ? benim gördüğüm sadece grup halimde oturup çay içiyorlar. birisi açıklasın artık.
  • okullara da bi kaç bekçi atasınlar bari. koridorda nöbet tutarlar, öğretmenin yükünü hafifletirler. keh keh keh..
  • çünkü bu milletin eğitilmesi değil ıslah edilmesi lazımdır! demenin bir başka biçimi bu...
hesabın var mı? giriş yap