şükela:  tümü | bugün
 • bekçinin öğretmenden daha fazla kazanması durumudur. yani bekçinin öğretmenden daha fazla kazandığı ortamda eğitim sistemi hakkında herhangi biri tahminde bulunabilir ve kötü olması hiç de sürpriz değildir.
 • o değil de ne paralar dönüyor ya.
 • tr’de olan her yanlis politika icin abd ornegi veriliyor ama verilince bari duzgun sayilar verilsin:

  abd ortalama ogretmen maasi $60483 (2017-2018 datasi)

  abd ortalama registered nurse maasi $75510 (2019 datasi)

  abd ortalama polis maasi $65400 (2018 datasi)
 • sinir krizi geçirmemek elde değil. biz de işte 3 ayrı sınava girelim neredeyse 20 ayrı derse çalışalım yok ek atamaydı yok kontenjandı mülakattı yıllarca bekleyelim
 • maalesef yanlis bilgi. soylenen 5k maas brut gibi bir seydir. zira su an polis yeni 5k kusur almaya basladi yeni zam ile.

  bekcinin maasi su anda egitim statusune gore 4.300-4.600 arasinda degismektedir.

  he kaldi ki ogretmenden fazla mi yine fazla. soyle de bir durum var ki fazla olmas anlasilabilir. cunku;
  1) ogretmenlik kadar calisma saatleri rahat degil (surekli gece)
  2) tehlikeyle ve olayla karsilasma ihtimali daha yuksek
  3) ogretmenin 3 ay yatar durumuna karsilik bekcinin yillik boyle bir planlamasi yok

  fakat ogretmenlik kutsal meslektir. bekcilige bir sey diyemeyecegim o konuda. fakat polislik elbette oyle degildir. polislik ile ogretmenligi karsilastiran varsa zaten kapatalim ulkeyi gidelim hemen.

  bekcilik bir yanda insanlara is imkani actigi gibi gorevini hem tam yapmamalariyla beraber aksine cok farkli amaclarla kullananlar yok diyemem. baslangici yanlis yapti devlet. en basinda akli basinda insanlari almasi daha mantikliydi. ortaokul ve lise mezunlarini alip onlara yetki vermesi olaylari bu noktaya getirdigi gibi yarin obur gun onunu alamayacagimiz durumlara da getirecektir.

  velhasil, ben bu isi anlamadim. ama yanlis giden bir seyler var, onu biliyorum.
 • hala öğretmenin 3 ay tatil yaptığını zannedenlerin olduğu başlık. arkadaşım 1 yıl içerisinde 10 yılını dolduran bekçi 30 gün, öğretmen ise 60 gün tatil yapar. 90 gün değil. şu 3 ay sendromunu aşamadınız gitti.
 • sokaklar boş, kimse dışarı çıkmıyor. çarşı, gece, mahalle bekçileri bu süreçte ne iş yapıyor sorusunu akla getiren tespittir.
 • lisede yan yana oturduğum umut diye bir arkadaşım vardı. birbirimizin evine gider gelirdik kendisi ile o kadar yakındık. çocuk matematik hiç yapamazdı. onun sınav kağıdını doldururdum. öyle böyle mezun oldu. ben üniversiteye gittim o liseden devam etmedi falan derken görüşemedik. 2014 yılında tekrar karşılaştık kendisi iş arıyordu ancak bulamıyordu. derken yine koptuk sadece facebook'ta birbirimizi görüyorduk. derken bizim eleman iktidar partisi gençlik kollarına girmiş orada bir şeyler kovalamış. en son bir baktım bekçi olmuş. lise mezunu hayatta hiçbir dikiş tutturamamış adam sadece siyasi sebeplerden ötürü bekçi olmuş. okuduğum 4 yıl üniversite mali müşavirlik için ayrıca harcadığım 4 sene derken 8 senemizi çöpe atmışım bunu görüyorum. bu başlık her hortladığında küfür etmeye devam edeceğim. bu ülkede apolitik kendi işini gücünü yapan bir insan olduğun sürece bir bok olmayacak. son zamanlarda bu coğrafya içerisinde karşılaştığım her şeyden artık midem kalkıyor. diyeceklerim bu kadar
 • öğretmeni geçtim de fabrikada çalışan işçiden çok daha vasıfsız ve faydasız bir iş yapıp 2 katı kazanmaları çok koymuştur.

  bu devlet ne güzel şey lan. hiçbir vasfı olmayan adamları işe al, ayda 5k maaş ver gece serserilik yapsınlar diye. sonra fabrikalar, üretim tesisleri, esnaf batsın krizden dolayı, vergi sgk almaya devam et. bakalım şu kısa çalışma ödeneklerini zamanında ve hakkaniyetle ödeyebilecekler mi vatandaşa.

  boşuna dememişler devlet en büyük mafya diye.
 • ortada ciddi derecede bir dengesizlik var.bekciligi yermek degil fakat cogu memurdan fazla maas ne demek ya adaletsizlik bu sadece ogretmenlerden degil cogu meslek grubundan yuksek aliyorlar isimizi birakip bekcimi olalim....
  (bkz: savundugunu sanip cahil cahil ozelden yazanlar var) genel olarak cevap niteliginde...hemsireyim,ayni maas bir yana daha az almaktayiz.meslegimi severek yapan bir hemsireyim ustelik,gerektiginde ayaklarim sisene kadar durmadigimi,uykusuzluktan eve gitmeye usendigimi,hasta yakinindan tut hastasina karsilasmadigimiz olay yok.ısyan noktasi adaletsizlik keza covid sureci icerisinden bahsetmek bile istemiyorum insan oldugumuzu unuttuk bunu ancak yasayanlar bilir.kimse bunun savunuculugunu ustlenmesin!!!