• hala öğretmenin 3 ay tatil yaptığını zannedenlerin olduğu başlık. arkadaşım 1 yıl içerisinde 10 yılını dolduran bekçi 30 gün, öğretmen ise 60 gün tatil yapar. 90 gün değil. şu 3 ay sendromunu aşamadınız gitti.
  • okumamış yan gelip yatmış adamlar, bu ülkedeki nesilleri yetiştirecek olan, okumuş kesimden daha fazla para kazanıyor. bu artık 3.dünya ülkesi de değil ayrı bi katman...
  • sokaklar boş, kimse dışarı çıkmıyor. çarşı, gece, mahalle bekçileri bu süreçte ne iş yapıyor sorusunu akla getiren tespittir.
  • 10 nisan polis gününün olduğu bu günde böyle bir başlık açtığına göre emniyet teşkilatıyla kuvvetli bir sıkıntın olduğunu düşünüyorum.

okulların kapalı olmasına rağmen yata yata aldığın maaşı dert etmem ama, yata yata girmediğin dersin ek ders ücretini aldınız ya, vallahi öbür tarafta sizden bize sıra gelmez, tek tesellim budur!!!
  • lisede yan yana oturduğum umut diye bir arkadaşım vardı. birbirimizin evine gider gelirdik kendisi ile o kadar yakındık. çocuk matematik hiç yapamazdı. onun sınav kağıdını doldururdum. öyle böyle mezun oldu. ben üniversiteye gittim o liseden devam etmedi falan derken görüşemedik. 2014 yılında tekrar karşılaştık kendisi iş arıyordu ancak bulamıyordu. derken yine koptuk sadece facebook'ta birbirimizi görüyorduk. derken bizim eleman iktidar partisi gençlik kollarına girmiş orada bir şeyler kovalamış. en son bir baktım bekçi olmuş. lise mezunu hayatta hiçbir dikiş tutturamamış adam sadece siyasi sebeplerden ötürü bekçi olmuş. okuduğum 4 yıl üniversite mali müşavirlik için ayrıca harcadığım 4 sene derken 8 senemizi çöpe atmışım bunu görüyorum. bu başlık her hortladığında küfür etmeye devam edeceğim. bu ülkede apolitik kendi işini gücünü yapan bir insan olduğun sürece bir bok olmayacak. son zamanlarda bu coğrafya içerisinde karşılaştığım her şeyden artık midem kalkıyor. diyeceklerim bu kadar
  • öğretmeni geçtim de fabrikada çalışan işçiden çok daha vasıfsız ve faydasız bir iş yapıp 2 katı kazanmaları çok koymuştur.

bu devlet ne güzel şey lan. hiçbir vasfı olmayan adamları işe al, ayda 5k maaş ver gece serserilik yapsınlar diye. sonra fabrikalar, üretim tesisleri, esnaf batsın krizden dolayı, vergi sgk almaya devam et. bakalım şu kısa çalışma ödeneklerini zamanında ve hakkaniyetle ödeyebilecekler mi vatandaşa.

boşuna dememişler devlet en büyük mafya diye.
  • ortada ciddi derecede bir dengesizlik var.bekciligi yermek degil fakat cogu memurdan fazla maas ne demek ya adaletsizlik bu sadece ogretmenlerden degil cogu meslek grubundan yuksek aliyorlar isimizi birakip bekcimi olalim....
    (bkz: savundugunu sanip cahil cahil ozelden yazanlar var) genel olarak cevap niteliginde...hemsireyim,ayni maas bir yana daha az almaktayiz.meslegimi severek yapan bir hemsireyim ustelik,gerektiginde ayaklarim sisene kadar durmadigimi,uykusuzluktan eve gitmeye usendigimi,hasta yakinindan tut hastasina karsilasmadigimiz olay yok.ısyan noktasi adaletsizlik keza covid sureci icerisinden bahsetmek bile istemiyorum insan oldugumuzu unuttuk bunu ancak yasayanlar bilir.kimse bunun savunuculugunu ustlenmesin!!!
  • bekçi silahla görev yaptığı ve mesai mefhumu olmadan çalıştığı için normaldir.
  • ınsan bazen gercekten hayret ediyor...
  • ogretmenlerimizin mesai saatleri, tatil gunu sayilari ve bilgi birikimleri, kendilerini gelistirme durumlari goz onune alindiginda gayet normaldir, ne bekliyordunuz?
hesabın var mı? giriş yap