şükela:  tümü | bugün
 • ''hir şey açık! hir şey divlet güzetimi altında''
 • rezillik ama sorun yok. böyle kabul ediyoruz.

  (bkz: iyisin tabi)
 • bilmiyorum hukuki olarak neye dayandırılıyor ama kendi açıklamaları 17-25 aralık milat. 15 temmuz değil. yani 15 temmuzdan sonra uyandık diyenler yargılanmaya devam, 17 aralıkta gemiden ayrılanlar için sorun yok.

  bu çizgiyi akp nin çizmiş olduğu bariz. kemalistler çizse 28 şubat olurdu heralde akpli dolardı içerisi.

  henüz silah kullanmadıkları 17-25 aralikta ısrar edilirse daha öncesindeki mgk kararlarını uygulamayan ve bunu itiraf eden akp zor durumda kalabilir.

  bence en mantıklısı 15 temmuzun milat olması.
 • (bkz: suc itirafi)
 • bekir bey'in yargılanmasını gerektirir.

  öyle yıllarca fetö güzellemesi yap, devletin gözetimi altında dibine kadar fetö'yü kullan, örgütlerinden oy devşir sonra da vay efendim bunlar paralel. olum asıl devlet fetö olmuş, akp paralel durumda. millet son 10 yılda akp'den değil fetö'den medet umar haldeydi. fetö sayesinde iş buldu, dükkan açtı, tezgah kurdu, ihale kaptı.

  hepiniz önce istifa edeceksiniz, sonra yargılanacaksınız ve akabinde topyekun bir temiz eller operasyonuyla ortaya saçtığınız pislikler temizlenecek. kaç yıl sürer bilinmez ama pisliğe buladığınız ülke ancak böyle temizlenir.

  yoksa yaptığınız fetö güzellemeleri yıllarca karşınıza çıkar durur. gidin suç ortaklığınızı itiraf edin ve az ceza alın.
 • geçmişte böyle konuşmaları bir çok akp'li yapmıştır bu yeni bir şey değil.
  "paralel devlet" suçlamalarının ayyuka çıktığı tarihlere bakın mit kriziyle başlayıp devam eden ve yer yer hükümete bu paralel yapının operasyon çektiği bir dizi olaylar oldu.
  şimdi bakıyoruz ki baş imam ya da nam-ı diğer şıh, her ile imamlar atamış ilçelerde cemaat abileri ablaları belirlemiş bu il imamlarını bölge imamlarına bağlamış bölge imamlarını türkiye imamına onu da baş diktatör imama bağlamışlar böyle bir sistem kurmuşlar imamlar diktatörlüğü gibi değişik, tarihte benzerine pek rastlanmayacak bir yapı.
  şimdi de bu yapının tasfiye sürecindeyiz. burada küçük siyasi hesaplarla böyle yaramazlıklar yapılacaktır aslında bunun da anlaşılabilir bir şey olduğunu düşünüyorum. hatta şakirtler bu arada büyük bir kısmı kabuğuna çekilmiş durumda piyasaya çıkanları da böyle videoları gündeme getirerek pdy ile ilgili mücadeleyi karalamaya çalışıyorlar. nafile çabalar bunlar. bu konuda suçlu sadece hükümet değildir muhalefetin de ciddi yanlışları vardır bu yapının deniz baykal'a kurduğu kumpası bile hükümet aleyhinde kullandılar ve paralel çeteyi gözden kaçırdılar sırf siyaset için. oysa o günlerde paralel çeteye odaklanılsaydı bu tasfiye süreci daha erken başlayabilirdi. 17-25 aralık sürecinde bile bu çetenin tarafında duranlar bu çetenin argümanlarıyla hükümete saldıranlar suç ortağıydılar. o günleri hatırlayın sözlükte hükümetin devrilmesini dört gözle bekleyen sözümona muhalifler vardı cemaatçilerle birlikte aynı dilden aynı şeyleri tekrarlıyorlardı yani öyle bu meselelerde masum hiç kimse yok.
 • akp döneminde gerçekleşmiştir...