şükela:  tümü | bugün
  • adalet bakanı bekir bozdağ'ın başbakan yardımcısı mehmet şimşek'in tweetlerine tam tersi tespitlerle cevap vermesi.

mehmet şimşek'in ak dediğine kara demiş. mehmet şimşek'e operasyon kabine cephesinde de başladı. sıra reisin iki dudağının arasına kaldı. geçmiş olsun.
  • (bkz: mehmet şimşek'i de harcayacaklar matmazel)

daha önce harcanan akp'nin diğer bir liberal ismi için:

(bkz: ahmet davutoğlu)
  • bekir bozdağ: ilahiyatçı, yozgatlı, iyi derecede arapça bilmektedir.
    mehmet şimşek: ekonomisttir, ingilterede yüksek lisans yapmış, eski merril lynch başkanlarındandır, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

bu şartlar altından bekir bozdağ'ın öngörüleri bana daha sağlam gelmektedir. evet ab batıyor ve biz avrupa'dan yüz çevirerek müthiş bir devlet olabiliriz.

edit: bu arada adamlar mars'a seyahat planı falan yapıyorlar. komik işte :(
  • bozdağ'ın hayaller diyarından bildirmesidir.

--- spoiler ---
    1) avrupa, 50 yılda iki cihan harbi çıkarmış ırkçı zihniyetin kök saldığı diyardır.hitlere rahmet okutacak neo ırkçılık,avrupa'da yükseliyor.
    2)neo ırkçılık,ayrımcılık,islamofobi,yabancı düşmanlığı,türkiyefobi ve önyargı hastalıkları,ab'de korku ve nefret duygularını büyütüyor.
    3)ab'de korku ve nefret duygularını büyüten bu salgın hastalıklar, tedbir alınmazsa ab'nin felaketine ve çöküşüne neden olacaktır.
    4)ama ab üyesi olmadan büyüyen,gelişen ve güçlenen türkiye, bundan sonra daab üyesi olmadan büyümeye,gelişmeye ve güçlenmeye devam edecektir
    --- spoiler ---

bünyesinden 2 dünya savaşı çıkarmış avrupa, bunlardan dersini alıp ''avrupa birliği'' olarak dünyanın en büyük barış ve birlikte yaşama projesini uygulamaya koymuş ve 60 senedir başarıyla yürütmekte.

ırkçılık, ayrımcılık konularında avrupa'ya laf atana kadar kendi ülkesine bakmalı insan. alevi diye insanları canlı canlı yakmış, hristyan diye insanların dövüldüğü, her hafta en az 2 kadın cinayetinin gündem olduğu, eceliyle ölen 1 tane transın olmadığı bir ülkenin çıkıp elaleme ''siz de ayrımcılık var eheheh'' demesi mümkün mü?

ab'nin eleştirilecek yönleri fazlaca ancak senin ülkende bu kadar sorun varken bunları konuşmak saçma değil mi?

sayın adalet bakanı,
    sizin döneminizde hukuk sistemine sızmış fetöcüler ülkenin hukuka güvenini yerle bir etti. aihm'den tonla tazminat cezası alıyor türkiye. o tazminatlar bizim paramız farkında mısın?
    siz olan biteni izlerken, zamanında sızıntıları anlayamamış hatta destek olmuşken çıkıp ab'ye çatmak anlamsız değil mi?

avrupa'nın çöküşünü düşünen bu anlayış kendi ülkesinin çöküşe gittiğinin farkında mı?
    bırak başkalarını biz gidiyoruz biz.
    toplumsal güvenin yok olduğu bir dönemdeyiz. araştırmalar türk insanın her 10 kişiden sadece 1'ine güvendiğini söylüyor. avrupa ülkelerinde bu oran 10'da 6.

avrupa birliği türkiye'nin imajı ve demokratikleşmesi için büyük bir fırsattı ancak siyasal islamcılar elinde heba oldu güzelim fırsat.
  • ekönömik kriz arefesinde mehmet şimşek ile polemiğine girerek, bekir bozdağ hayatının hatasını yapmaktadır. (iyi ki de yapmaktadır)

piyasaların, yerli yabancı yatırımcıların akp hükümetinde ciddiye aldığı tek adam olan mehmet şimşek'in görevden alınması demek doların aynı gün 4 lirayı görmesi demektir. erdoğan bu riski alamaz ve iş uzarsa bekir bozdağ'ın kalemini kırar.

bence biraz daha atıştıktan sonra kapalı kapılar ardında bekir bozdağ'ın kulağı çekilir ve konu kapatılır.

sanılanın aksine, bekir bozdağ'ın saray nezdinde eski forsu yok. yani yeri çok sağlam sayılmaz. uyarıları ciddiye alırsa yerinde kalır, ama işi uzatırsa tekmeyi yer, hatta fetö ile ilişkilendirilir, hayatı kayar. (ilişkilendirilmesi en kolay bakan hatta)

kendisi de bu gerçekleri çok iyi bilmektedir ve özünde tam bir kasaba avukatı olduğu için geri adım atacaktır. (hatta bana göre mehmet şimşek'e sallayarak kendi çapında bir test yapmaktadır, yerini görünce yelkenleri suya indirecektir)

mehmet şimşek'i küçümsemeyin derim. (mehmet şimşek için babacan'ın adamı diyenlere de çok gülüyorum. biraz yaşı yetenler ve finans sektörünü takip edenler bilir ki, illa biri ötekinin adamı diyeceksek, babacan şimşek'in adamı demek daha doğru olur, bugün şimşek var babacan yok)
  • lütfen birbirinizi yerken, ağzınızı şapırdatmayın ve etrafı çok kirletmeyin.

afiyet olsun
  • yeni yılda ete zam gelecek herhalde. para vermeyi düşünmüyorlar pek.
  • yazmayım yazmayım diyorum da vicdan işte rahat edemiyorum.

mehmet şimşek'i yakından tanıyorum. akp'ye çok fazla zaten. bir alışveriş merkezinin ortasına sandalye, masa atıp akşama kadar bıkmadan, yorulmadan insanlara ekonomiyi anlatacak kadar işine aşık bir adam.

düzenlediği toplantılarda nefes almadan saatlerce konuşabilecek kadar donanımlı, bilgili bir adam.

fazla, çok fazla akp'ye. rüşvet skandalında ses kayıtları vardı. teklif edilen rüşveti geri çeviren tek bakandı.

neden yıllarca onların yanında durduğuna hiç anlam veremedim. şimdi kendisi de anlam verememeye başlamış olacak ki içinde tutamamış bazı şeyleri.

harcayacaklar mehmet şimşek'i. hatta donanımına rağmen türkiye'de iş bulamayacak, yurtdışına gidince vatan haini, kaçtı diye yaftalayacaklar.

bekir bozdağ ise bol keseden sallasın, nasıl olsa rüzgar onun tarafından esiyor. şimdilik...
  • dördüncü tweet'e kadar "lan adam haklı mı acaba" diye okuyordum ki neyse ki dördüncü tweet geldi.
  • içinde bolca " büyüyen,gelişen ve güçlenen türkiye" lafı geçen cevaptır.
    pazartesi dolar kuru ne olur bilen? bugün 3,40 civarlarındaydı.
    hangi kafayla memleket yönetiliyor anlamak mümkün değil.