şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede cumhurbaşkanı, bir kürt cumhurbaşkanı olabilir; doğrudur. başbakan olabilir; oldu da. bu ülkede bir kürt’ün olamayacağı tek bir şey var; kürt, kürt olamıyor… yani, kürt olmadığın zaman, bu memlekette her şey olursun. bir tek kürt olamıyor'' -sırrı süreyya önder

  evet çok doğru demiş güzel tespit
  örnek verecek olursak;
  şerafettin elçi, ecevit döneminde bayındırlık bakanlığı yapmış bir kürt'tür ama sonra 'kürtler vardır bende kürdüm!'' dediği için hapse atılmış bi kürt'tür...

  kürdüm demediğiniz sürece değerlerinizi dilinizi konuşamadıktan sonra bir kürt her makama gelebilir.kısacası bir kürt her makam sahibi olabilir engel yoktur ama bir kürt, kürt olamıyor değerlerini yaşayamıyor sorun da burda işte..

  zaten türkiye'deki bazı kesimlerin sevdiği kürt profilide budur.dilini milletini özünü istemeyen bir sözde kürt nesli.. bazıları için böyle kürtler kardeştir kendi özüne sahip çıkanlarda hain ve teröristtir onların gözünde..

  her kürt özüne diline kültürüne sahip çıkmalı yaşatmalı gelecek kuşaklara aktarmalıdır.nerde olursak olalım benliğimize kaybetmemeliyiz.

  ama bunu yaparken başkaların yaptığı gibi yaparak başka milletleri hor görerek değil başka insanların dilini yoksayarak değil.

  http://www.xn--krtler-3ya.com/…t-kurt-olamiyor.html

  ben de konyalı kürdüm. hakikaten konya'da kürt mü olur değil mi? kendi ülkesinin sosyolojik yapısına bu denli uzak insanlarla çevreliyiz.

  (bkz: kurden anatolia navin)

  (bkz: #46074795)