şükela:  tümü | bugün
 • tam anlamıyla bir ogretmen. turkce'deki ders kitabı açığını kapatmaya çalışan, kuantum mekanigi, fizikte matematiksel yontemler ve istatistik fizik kitapları yazmış, griffiths'in elektromanyetik teori ve zafaritos'un modern fizik kitaplarını dilimize kazandırmıştır. sayısal analiz kitabı da yoldadır diye bir duyum aldık.
 • yıldız teknik üniversitesinde öğretim görevlisi olan profesör.

  (edit: sanırım ayrılmış. bu adamdan da ders almayı bir yılla kaçırdım. (bkz: #8375800) nedir bendeki bu şans?)
 • aşmış ve gerçek bir fizikçi. günün birinde “ben bekir karaoğlu’ndan modern fizik dersi aldım” diyerek gurur duymamızı sağlayacak bir profesör.
 • hangi ders kitabıma baksam, kütüphanede hangi kitabı çeksem yazarı bekir karaoğlu. yada o türkçeleştirmiş. oha dedim nasıl aşmış bir insan bu adam?
 • şu an haliç üniversitesinde akademik kariyerini sürdüren profesördür. doçentliğini massachusetts institute of technology den almıştır. kendisinden ders alan öğrenciler gerçekten çok şanslı.
 • türkiyedeki massachusetts institute of technology doktorasına sahip nadir profosörlerden biridir ancak değeri bilinememektedir.2008 yılında kurucusu ve başkanı olduğu haliç üniversitesi uygulamalı matematik bölümü'ne gereken önemin ve değerin verilmesi için elinden geleni yapmıştır ancak bir sonuç alamadığı için istifa etmiştir.sonrasında beykoz lojistik meslek yüksekokuluna geçmiştir.yine başına gelen olumsuzluklar yüzünden buradan da ayrılıp şimdi görev yaptığı istanbul aydın üniversitesine geçmiştir.
 • kendi alanında aşmış bir hocadır. türkiye'de nükleer fizik alanında doktora veren tek profesördür. kendisini ülkesine adamış ve sayısız bilim insanı yetiştirmiştir. karşılıklı çıkar ilişkileri arasında kalsa da bilim adamı olmanın kendisine verdiği sorumlulukları her zaman yerine getirmıstir. bugün olması gerektığı yerde bulunmamasının tek nedeni de bireylere değil topluma hizmet etmiş olmasıdır. herseye rağmen yılmamış türkiye'nin aydınlık geleceği için çalışmaya devam etmiştir. hocası erdal inönü'den aldığı mirası bugün bilimi topluma sevdirmekle devam ettirmektedir. öğrencisi olmak gercekten buyuk sanstır. ayrıca türkiye'nin en büyük fizikçileri erdal inönü ve asım barut gibi malatyalıdır.*
 • öğrencilik yıllarında,vaktiyle los alamos*'ta nükleer bomba yapımında çalışmış olan pek çok fizikçinin konferanslarında bulunan türk profesörüdür.
 • istatistik mekaniğe giriş adlı kitabında konuyu çok güzel bir şekilde işlemiş ve herhangi bir ek kaynağa gerek duymadan tabi ki biraz klasik mekanik biraz kuantum mekaniği bilen birisi için olayı anlamada çok işe yarayacak bir kitabı olan kaliteli öğretim üyesi.
 • fizikte matematik yöntemler, kuantum mekaniğine giriş ve istatistik mekaniğe giriş adlı kitaplarını aldığım, çok başarılı bir şekilde kitaplarını kaleme alan kaliteli profesör. tanışmak çok isterdim kendisiyle.