• tam anlamıyla bir ogretmen. turkce'deki ders kitabı açığını kapatmaya çalışan, kuantum mekanigi, fizikte matematiksel yontemler ve istatistik fizik kitapları yazmış, griffiths'in elektromanyetik teori ve zafaritos'un modern fizik kitaplarını dilimize kazandırmıştır. sayısal analiz kitabı da yoldadır diye bir duyum aldık.
  • kuantum mekaniğine giriş kitabı sayesinde kuantum mekaniği sınavlarında rahat ettiğim profesör. kuantum mekaniği dersi alıyorsanız kitabını mutlaka edinin. yazım dili ve anlatımı çok güzel. temel kavramları anlamaya oldukça yardımcı bir kitap.
  • geçtiğimiz günlerde çıkarmış olduğu "üniversiteler için fizik" kitabı ile piyasadaki raymond a. serway ve robert j beichner in fizik kitabının en ciddi rakibi olmuştur ve türk fizik literatürüne önemli bir eser katmıştır.
  • fizikte matematik yöntemler, kuantum mekaniğine giriş ve istatistik mekaniğe giriş adlı kitaplarını aldığım, çok başarılı bir şekilde kitaplarını kaleme alan kaliteli profesör. tanışmak çok isterdim kendisiyle.
  • aşmış ve gerçek bir fizikçi. günün birinde “ben bekir karaoğlu’ndan modern fizik dersi aldım” diyerek gurur duymamızı sağlayacak bir profesör.
  • şu an haliç üniversitesinde akademik kariyerini sürdüren profesördür. doçentliğini massachusetts institute of technology den almıştır. kendisinden ders alan öğrenciler gerçekten çok şanslı.
  • kendi alanında aşmış bir hocadır. türkiye'de nükleer fizik alanında doktora veren tek profesördür. kendisini ülkesine adamış ve sayısız bilim insanı yetiştirmiştir. karşılıklı çıkar ilişkileri arasında kalsa da bilim adamı olmanın kendisine verdiği sorumlulukları her zaman yerine getirmıstir. bugün olması gerektığı yerde bulunmamasının tek nedeni de bireylere değil topluma hizmet etmiş olmasıdır. herseye rağmen yılmamış türkiye'nin aydınlık geleceği için çalışmaya devam etmiştir. hocası erdal inönü'den aldığı mirası bugün bilimi topluma sevdirmekle devam ettirmektedir. öğrencisi olmak gercekten buyuk sanstır. ayrıca türkiye'nin en büyük fizikçileri erdal inönü ve asım barut gibi malatyalıdır.*
  • öğrencilik yıllarında,vaktiyle los alamos*'ta nükleer bomba yapımında çalışmış olan pek çok fizikçinin konferanslarında bulunan türk profesörüdür.
  • üniversitenin ilk senesinde bolca kullandığım ve hala ihtiyacım olduğunda karıştırdığım "üniversiteler için fizik" kitabının yazarı, massachusetts institute of technology doktoralı fizik profesörü. kitabının anlatımı gayet açıktır ve hocaların önerdiği diğer popüler fizik kitaplarının aksine uzun ve sıkıcı değildir. konu anlatımı sırasında verdiği örnekler üzerinde yeteri kadar kafa yorularak işlenilen konu tamamıyla anlaşılabilir.

kendisi istanbul teknik üniversitesi fizik bölümünden emekli olduktan sonra çeşitli vakıf üniversitelerinde çalışmıştır.
hesabın var mı? giriş yap