şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bekir savaş)
  • boş ve çok konuşma üzerine doktorasını yapmış.
    bu bilimsel alanda ilmini ve irfanını kocaeli üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünde icra eden arkadaş...
  • yetmiş beş tane doçentlik tezi vererek kendini üniversiteye zorla doçent yaptırmış,her dersi işkence gibi geçen,konuşurken dünyanın en gereksiz ve saçma konuları hakkında yine dünyanın en gereksiz ve saçma şeylerini söyleyen,dersinin gerektirdiği hiçbir vasfı kendinde bulundurmayan,öğrencileri ile diyaloğu kopuk, hangi kafa ve ne tür algılarla sınav kağıdı okuduğu bilinmeyen,kocaeli üni ing. dili ve edeb. hocası. aynı zamnda ist. ünide dilbilim bölümünde 3 adet derse girmektedir. varlığı bile insanoğluna zulüm olan bir öğretmen taklididir. ne idüğü belirsiz söylemleri ile her dersini lağım ve bataklık havasına sokan hoca kimlikli insandır.
  • endoskopiden cikamayan iyi yurekli,
    biraz az konussa super adam.
  • "arkadaşlar bugün iyi günümdeyim o yüzden düşük puan vermeyeceğim" ve edebiyat bölümü öğrencisine "çok fazla edebiyat yapmışsın" diyerek düşük puan veren kocaeli üniversitesi ing. dili ve edb. bölümü üyesidir.

evet arkadaşlar, bu adamın dersinde emekleriniz ve performansınız üzerinden değil, hocanın o an ki fiziki ve psikolojik durumuna göre not alıyorsunuz. dersinin yaklaşık %45'i geyik muhabbetinden oluşmaktadır. ha bu arada profesör oldu. tebrikler hocam, ayakta alkışlıyorum.

edit : umarım o 30 yaşındaki erkek evladınızdan önce mezun olurum. buna o kadar gülerim ki hocam. sırtınıza yük olsun böyle :)

edit 2 : bir öğrencinin el yazısının kötü olması dersten kalma sebebi olabilir mi ya ? siz her şeyi çok düzgün öğretiyorsunuz, derslerinizi muazzam bir disiplin içinde işliyorsunuz, hiç geyik yapmıyorsunuz, o yüzden mi acaba bu kadar özen gösterilmesini istiyorsunuz?

edit 3 : "kağıtlarınız çok kötüydü o yüzden kalanları okumadım". sizce bütün öğrencilerin performansı aynı mı? hepsi aynı cevapları mı yazıyor. sınav kağıdı okumaya bile üşenen adam nasıl profesör olabiliyor? bu entryi görürseniz anlatır mısınız bi ara hocam? malum o kadar essay dersi veriyorsunuz ama bir defa kendi essaylarinizi görmedik. essay yazmadan profesör olunuyorsa onu bilemem. sağda solda blog sitelere "2017 yılında profesör oldum" demek kolay.

edit 4 : siz neye inanıyorsunuz sayın profesör? paraya mı? şu lanet olası hayatta gayeniz nedir? insanların hayatlarını daha da iğrençleştirmek mi? gözümüzün içine baka baka para için size ihtiyacım var diyorsunuz, her derste aldığınız maaştan söz ediyorsunuz. ben size soruyorum; siz o parayı ne kadar hak ediyorsunuz?

edit 5 : birazcık akıl ve mantık sahibi olan dil öğrencileri varsa şiddetle uyarıyorum ; sakın umuttepe'ye gelmeyin, yoksa isminden ötürü hayatta görebileceğiniz en büyük ironiyi yaşarsınız. burası insanın hayallerini suya düşürmeyen, direkt magmaya düşüren, gereksiz egoist tavırlarıyla adeta öğrenciye dersi zehir eden(diğer hocalardan da bahsediyorum), öğrencilerin yaptığı küçük hatalara "yapamıyorsanız bölümü bırakın, gelmeyin, başka bölüme gidin" diyen, ota b.ka sinirlenen ve öğrenciyi aşağılayan sözleriyle insanların içindeki okuma zevkini söndüren, ingiliz dili ve edebiyat bölümü olmasına rağmen ısrarla amerikan eserleri işleyen(buna neden itiraz ediyorum çünkü ülkemizde amerikan dili ve edebiyatı bölümü diye bir bölüm de var, meraklısı olan o bölüme giderdi), hem derslere girmeyip hem de öğrencilere 'hala şunu bunu yapmasını bilmiyorsunuz' diyen "öğretim görevlileri" ile dolu. kayseri ve ktü'de hem yabancı hem de yerli çok kaliteli hocalar var. asıl amacınız eğitim ise oralara öncelik vermenizi tekrar "şiddetle" tavsiye ediyorum(tabi eğer anadolu üniversitelerinden başka seçeneğiniz kalmadıysa).
  • hayatı bir öğrenciye dar eden kişidir. akademisyenlikle zerre kadar alakası yoktur. yukarıda yorum yapan bir dosttan bilgi aldığıma göre hala aynı karakterdeymiş.

defalarca şikayet edilmesine rağmen ütopik kafa yapısıyla ders işlemeye devam eden, algıları kapalı kişidir.

öğrencilerinin neredeyse hiçbiri onu sevmez. ben mezun olalı kaç yıl olmuş (entarim yukarıda) adını bile hatırlamıyordum adamın. yazar arkadaşımız yazınca aklıma geldi. kendisi 95lik kağıtlarıma 70 verip "finalde çok veririz tamam" demiş bir hastadır.

kendisi akademinin karadeliğidir. derste ders dışında her haltı anlatma hakkı görür kendinde. sonra da çıkıp kul hakkından falan bahsedebilir. kafasını kuma gömmüştür. dünyadan ve gelişmelerden bihaberdir. 750 yıl önce emekliye ayrılması gerekirdi.

vebalimiz boynunda bekir hoca. tanrılar affetsin seni.