şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 30 eylül 1998 galatasaray athletic bilbao maçı'nda hagi* 90+2'de topa 15 metrelik mesafede 2 metre falso verdirmek suretiyle kaleciyi* zıpladığı noktaya kafaüstü düşürüp topu da doksana takınca sabri ugan'ın höykürerek dile getirdiği nidadır. o an bunu duyan olduğunu pek sanmıyorum, biz de ertesi gün izlerken farketmiştik. ben mesela gol anında birinin sırtına atlamıştım ama kimdi şimdi bilemedim. amcam olabilir.
 • bir $ekilde galatasaray taraftari ile ozde$le$en haykiri$tir...
  http://www.youtube.com/watch?v=aeffifjtxb8
 • taraftarlar, mac oncesi ali sami yen'in onunde beklerken, kapilarin acildigini gorduklerinde sevincle kari$ik bir ugultu olu$tururlar. i$te o ugultunun yuzde yetmi$ini bu cumle olu$turur.
  - aha kapilar aciliyo!
  - bekledik bunu cok bekledik!!
 • duyulduğunda, okunduğunda hala tüyler ürperten cümle.
 • sabri ugan'ın meslek hayatının zirve noktası olan haykırış.
 • sağda solda kullanmayı çok sevdiğim bir sabri ugan repliği. o günleri hatırlatır. o günler ah o günler
 • 13 sene geçmiş. o topun köşeye gidişi, bu cümlenin öncesinde sabri ugan'ın damarları çatlarcasına gol diye haykırması, evin darma duman olması. özetle; sanıldığından çok daha fazla şey anlatan cümle.
 • suana kadar bir mac esnasinda soylenmis en duygu ve cosku yuklu, insanin ensesindeki tuyleri boyle teker teker urperten sabri ugan haykirisi. hakikaten 13 sene once o mac o golu cok beklemistik ve gheoghe hagi tam 90. dakikada atmisti bu cok bekledigimiz golu. o nasil bir vurustur, topu gittigi yonde nasil bir firildak gibi dondurustur, o kaleciyi nasil bir kafa ustu dusurustur... golden sonra sadece galatasaraylilarin evi degil benim gibi fenerlilerin evi de sevincten darma duman olmustu. cok guzel gulerdi vesselam.
 • dünya'nın en alakasız anında insanı 16 sene öncesine götüren bir haykırıştır. 30 yaş sendromu yaşatandır. hayata küstüren, sorgulatandır...

  sabri ugan o gün bu sözleri söylerken aslında tıpkı hagi gibi bir efsaneye imza atıyordu.

  16 sene ulan, onaltı yıl.. sanki dün gibi evin salonunda gole sevinip zıpladığımız günler. bekledik bunu çok bekledik diye halıfleks üzerinde kayarak dizlerimizi yaktığımz günler...
  başucundaki ilk 11 gs posterinde hagi'ye bakıp gülümsenen yıllar. tüm gece maçı düşünmekten uykunun tutmadığı ortaokul günleri...
  futbolun futbol gibi olduğu yıllar.....
  şaka gibi. 16 sene sonra tekrar duyunca; değil ensemizdeoki tüğler, akciğerimdeki hücreler bile ürperiyor....

  aynısı monaco golünde de vardı. "nasıl anlatılır ki bu gol size? hagi işte ! " ...

  bekledik bunu çok bekledik !!!
 • kardeşimin facebook üzerinde okey oynaması üzerine yeniden duyduğum haykırış. okey'i kim atarsa atsın, anında "goooooooooooolllllll. bekledik bunu, çok bekledik!!!" haykırışını duyuyoruz sabri abimizden. kim düşündüyse 10 puan.