şükela:  tümü | bugün soru sor
  • inşallah bunun ardından yine buraya entry girecek konuma geliriz diye temenni ettiğim fazla büyük olmayasıca deprem.
  • istanbul trafiğini çözer mi bilmiyorum ama öbür taraftaki trafiği bir hayli sıkıştıracağı kesin olan deprem.
  • istanbul'da daha rahat yaşayabilmek için bunu kurtarıcı olarak görenler varmış, bugün bunu da gördüm. kardeş doğal seleksiyona katkıda bulunmak istiyorsan sık kafana bir tane, bak ne trafik kalıyor, ne kalabalık, ne kargaşa. böyle bir deprem olursa o ölülerin içinde sevdiklerinin de olabileceğini unutma. yok onlarda umrunda değilse insanların hassas noktalarına dokunabilecek lafları orda burda düşünmeden çıkarma o boş çenenden.

gölcük depreminde 2 yakınını (19 ve 27 yaşlarında) kaybetmiş bir insan olarak söylüyorum. yıkıntıların arasında sevdiklerini aramaktan iyidir istanbul'un kaosu.
  • memleketi* her ziyaret ederken icimi tedirgin eden olay.

senede bir kere gidiyorum, onda da nedense aklima takilip duruyor.
    e tabi insan cocuklugunda o sehirde iki buyuk deprem yasadiktan sonra saglikli dusunemiyor...
    simdi 1 ay sonra tekrar kavusucam istanbul'uma. sevincim icimde dolmus tasmis durumda ama kenardan kenardan tekrar ediyor bu dusunce.
  • komedisi ve geyiği yapılamayacak kadar ciddi bir konudur...
  • olaya doğal seleksiyon, trafik probleminin çözümü gibi mantıklarla bakan kişileri göstermiştir.

hayatta üzerine geyik yapılması bile iğrenç olan konular vardır. insanların ölümleri de bunlardan biridir.

bu konuda ancak gerçeklikten kopmuş ya da hasta kişiler bu denli rahat geyik yapabilirler.

işin ciddiyet kısmına gelirsek, ne yazık ki biz kendimiz sebep oluyoruz bütün bu olaylara. istanbulun deprem kuşağında olduğu, marmara depremi gibi bir olayın varlığı, bunların hepsi hazırlıklı olunması gerektiğini öğreten dersler ama ne yazık ki bu dersleri öğrenmek yerine halen çarpık mentalitelere devam ediyoruz.

allah bu depremde vefat edecek herkesin taksiratını affetsin şimdiden.
  • ben de bekliyorum ama gelmiyo. gelmez gelmez,..bekliyosun ya siksen gelmez