şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evet arkadaşlar herkesin bildiği ama hatırlamak istemediği gibi istanbul’un altında hemen adaların biraz aşağısından tekirdağ’a kadar olan kuzey anadolu fayının marmara kesimi için 7 den büyük bir veya birden fazla deprem beklenmekte, benim tahminim 7.4 civarlarında olacağı yönünde ve en az can kaybı ilk anda 300.000 olacak diye düşünüyorum, ve beni korkutan nokta depremden sonra hayatta kalanlar ölmekten beter olacak nedeni ise arama kurtarma çalışmaları yıkılan 30.000 bine yakın bina için nerdeyse imkansız sayılacak kurtarma ekibinin bölgelere ulaşması.
    geçen süre zarfında da en az 150.000 kişi daha ölümü bekleyerek ölecek.
    en ufak karda trafiği alt üst olan istanbul’da 30.000 yıkılmış bina ve hasarlı yol, geçitleri de göz önüne aldığımızda insanlar ölmek için dua edecek enkaz altında.
    şehire giriş de çıkış da imkansız olacak 4-5 gün süreyle ve bu sürede gasp, hırsızlık, vb gibi asayiş olaylarını düşündüğümde istanbul’u ortaçağ tarzı bir orman kanunlarının geçerli olacağı 10-15 gün bekliyor olacak.
    düşünün şimdi, nerde yatacağını bilmeden nereye gideceğini bilmeden sokakta zombi gibi dolaşan insanlar, yıkılmış binalardan hırsızlık yapmaya çalışan ölü soyucular, gelen yardımları alabilmek için birbiri ile kavga eden insan yığınları, yardım bekleyen oğlunu, eşini, kızını, annesini, babasını çığlıkları içinde dinlerken yetersiz yardım ekiplerine bize de yardım edin diyerek saldıran insanları.

peki biz şu an ne yapıyoruz ? kocaman bir hiç.
  • imam hatipler sayesinde yeterince imama ve kefene sahip olduğumuzu düşünüyorum. kalanı için allah'a dua edelim.