• belki kimi zaman sadece karşındakini çok iyi tanıyıp, ondan sadece verebileceklerini/vermek istediklerini istemektir. verebilecekleri arasından vermek istedikleri zaten sizindir. acıtan, acı veren veremedşkleri ya da verebilecek olup da vermek istemedikleridir. eğer bir insanı çok iyi tanımak mümkünse. zira kişinin kendisini bile tam anlamıyla tanıdığını iddia etmesi ise çoğu zaman boştur.
  • beklentilerin kaydırılmasıdır. varolan başarma enerjinizin, egonuzun, elde etme, sahip olma duygularının hayatta başka alanlara yönemlesi ve bu alanların kimi zaman kaydırdığınız duyguları yok edecek kadar geniş olmasından kaynaklanır genelde.

(bkz: sevgi)
    (bkz: farkındalık)
  • karşıtı olarak hırsla karıştırılan duygu... beklentisizliğin karşıtı kesinlikle hırslı olmak değildir....
  • doğuştan değil sonradan ortaya çıkan iddia ama yalandır çoğu defa. senden hiçbir şey beklemiyorum dediğiniz insandan, yapamayacağı şeyler bile istiyor olabilirsiniz. sizin beklentisizliğinizin nelere gebe olduğunu allah bilir. belki hayal kırıklığı belki aynada kendi kendinin yüzüne tükürmek; "yalancısın sen!" diye.

beklenti yoksa, beklentim yok demez insan boş yere. burada büyük bir ima var bana kalırsa. ta ki sen yola gelene kadar ben senin nazını çekebilirim der gibi bir şey.
  • kırılmaktan korkarak örülen koruyucu duvar...
  • galiba ruhun kendini korumaya almasi sonucu olusan bir hissiyat. bir suredir gayet rahat ve hemen hemen hic bir olaydan etkilenmeden gunlerimi gecirmemi buna borcluyum. ama isin aslinda hala beklentilerin derinlerde pusuda oldugunun da farkindayim.sanirim bir firsatini bulup baskin yapacaklar ama koruma duvarini gecemiyorlar sukur ki...
  • hayatın sırrıdır, huzurdur.
  • kafasi rahat, mutlu bir hayat icin kendiniz disindaki her turlu gelismeye karsi 7/24 super sonuc veren irade yonelimi. yasanan her guzellik sayisal da 6 tutturma gibi bir ofori sebebi olabilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap