şükela:  tümü | bugün
  • beklentiler her insanın doğasında olan duygudur. ama beklentiler ne kadar yüksekse hayal kırıklıkları da o kadar kaçınılmazdır. bir insan beklentileriyle de mütevazi olmalı. insan önce elinde var olanlarıyla yetinmeli. beklentileri de elindeki imkanlarıyla sınırlı olmalıdır. haddini aşmış beklentiler olmayacak duaya amin demektir çoğu zaman...
  • insanı en fazla üzen şey bu* çünkü beklentiye girdiğin şey %99 gerçekleşmez. *insanlar, durumlar, dersler , olaylar , borsa vs. her konuda beklentiye girer insan. bunun kaçışı yok ama azaltılabilir. acı tecrübelerle de olsa azalıyor.
    küçükken akşamki çorba dahil her şey için beklentiye girerdim. (bkz: hayaller mercimek hayatlar tarhana)* insanlarla ilgili de beklentiye girdim çokça. beni sever mi? bana bakar mı?onu düşündüğüm kadar beni düşünür mü* bu olaylar sonrasında örselendik , üzüldük , kırıldık... sonunda alıştık.
    en son ev konusunda beklentiye girdim. eve aşık oldum yatağı dolabı şuraya diye hayaller bile kurdum. olmadı.şimdi başka bir ev olacak sıfır beklenti içindeyim.
    insanlar benimle ilgili beklenti içine girmesin ben de girmeyeyim. bu da benim son beklentimdir.