şükela:  tümü | bugün
  • "beklerim her gün, bu sahillerde mahzun böyle ben,
    gün batar, kuşlar döner, dönmez o yoldan beklenen.
    en nihayet anladım, yokmuş gören hatta bilen.
    gün batar kuşlar döner, dönmez bu yoldan beklenen."

bestesi ismail hakkı nebioğlu'na güftesi rahmi duman'a ait müthiş rakı mezesi. içilir de söylenmez mi, dinlenmez mi, dinlenir de ağlanmaz mı?
  • huzzam bir sarkidir.
  • akşamüstü şarkılarındandır.
  • en nihayet anladım derken çok can acıtır.
  • hakkında henüz 4 adet entry girilmiş olması tam bir fecaat. şu tsm şarkıları neye göre ünlü oluyor onu da hiç anlamam zaten ama bu şarkının müzeyyen senar yorumunu dinledikten sonra hayata bakış açınız bile değişebilir. örneğin : http://www.youtube.com/watch?v=uhm3vhtvhdg
  • hakkında bu kadar az entry girilmiş olmasına sevindiğim öyle ki yalnız bana kalsın istediğim sanat eseri.
    (bkz: #52668842) bkz.daki entry sebebiyle en geç 3 sene içerisinde bir sahil kentinin köyü ya da merkezi hiç farketmeksizin görev yaptığım yerde ahdımdır,
    bir mayıs günü,
    gün batmaya yakın,
    denize karşı oturmuş kulaklıktan bu güzelliği dinlerken bir sigara yakacağım yanan gençliğime ve eyvallah çekeceğim önce kadere sonra o dönmeyene.

eiif güreşçi
  • bestecinin soyadının doğrusu nebiloğlu'dur.

ismail hakkı nebiloğlu da denir, nebiloğlu ismail hakkı da, musıki çevrelerinde.

duru sesiyle gönül akkor'dan, eski bir kayıtta saime sinan'dan, temiz ve sazların hayli altta olduğu semahat özdenses'den, mualla mukadder'den, ve (zeki müren'in taklit etmek için ne kadar çok dinlediği söylenen) suat sayın'dan dinleyin.

tabii, sözüm bu eski sesleri bilen hiç olmazsa merak edenlere...
  • memlekette içilen akşam rakısının en güzel arkadaşıdır bu şarkı ;

uzaklara daldırır yitip giden gençliğe bir ağıttır.