şükela:  tümü | bugün
  • beko'nun barcelona'ya sponsor olması ile bugün görücüye çıkan logo.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26712856.asp

eski logodaki büyük harfler yerine gençliği ve dinamizmi temsilen küçük harfler kullanılmış gibi görünüyor. ayrıca logonun altındaki yukarıya doğru çıkan çizgi de "yükselen bir trend" anlamı katmış.

özellikle beşiktaşlıların kalbinde yer etmiş olan klasik logo varken bunu çok yadırgayacağız formamızın üzerinde ama insan baktıkça alışacakmış gibi duruyor.

arçelik de 10 küsür yıl önce logosunu büyuk a harfinden bükülmüş saca çevirdiğinde çok yadırgamıştım ama şimdi gayet şık geliyor; bunda da aynı duygular zamanla yerleşir bence.
  • kisa zamanda unu yurtdisina yayilmis olan, beko'nun yeni logosu. her marka zamana ayak uydurmaya calisiyor, yeni pazar stratejileri, yeni teknolojiler ve kaliteli is gucuyle. suphesiz yeni logo da bunlarla baglantili olarak gelen bir strateji. umarim bugunden itibaren beko markasi yurtdisinda bizi daha da cok gururlandirir.
  • klasik bir ekşici gibi olacak ama, hakkaten kötü olmuş lan. hadi font bi yere kadar idare eder de, o alttaki çizgi hiç olmamış. sanki son dakikada, bugün öğlene doğru karar vermişler gibi çizgiye. koskoca beko dan iyi bilecek değilim tabi. şahsi görüşüm böyle.
  • fiyaskodur.
    eğri çizgiler negatif etki bırakır.
    bir de para vermişlerdir onu yaptırmak için.
  • hemen her türk gencine "lan acaba şu dandik logoyu kaç paraya yaptırdılar?" sorusunu sordurması işten bile olmayandır.
  • beyaz eşyadan ziyade çocuk bezi markasıymış havası katan logo. eskisi büyük harflerle ekrana çıkar ve arkadan gelen bir dünya markası sesiyle etkileyici bir algı oluştururdu.
  • gayet modern ve şık olmuştur. eski logosu da güzeldi ancak yaşadığımız zamana göre biraz eski kalıyordu.
  • olmamış logo.

o alttaki çizgi ne lan? değişiklik diye bunu mu yaptınız? çizgiyi atarsak da eh diyebiliriz.

not: eski grafik tasarımcıyım.
  • bir boku beğenmeyen ekşici mıknatısı olacak olan güzel logo. ama sen daha iyisini yaparsın tabi evet saöfşfas
  • barcelona ile beraber gördüğümden midir bilmiyorum ama bu font bana ispanyol veya italyan tarzını çağrıştırıyor nedense. yani barcelona ile beraber görmesem de yine çağrıştırırdı tahminim.

ayrıca alttaki çizginin üç boyutlu bir etkisi olmuş bence. yani yazı ve çizgi sanki z ekseninde dönüyor gibi bir havası var. bu da ister istemez dinamik bir hava yaratıyor. eski logosunu da severdim hatta biz beşiktaşlılar için yeri de çok ayrıdır sonuçta ama bence buna olmamış demek çok kaba kaçar.