şükela:  tümü | bugün
  • omurgadaki bir ya da birkac disk deforme oluo, yer felan deistirio. sonra noluo, o disklerin arasindan gecen sinirler ezilo.. sen napiosun bu durumda? kismi felc gecirmis buyukanne modunda geciriosun onundeki bir aylik zamani. sert yatakta falan yatiosun, spor yapmaktan korkuosun, kilo aliosun bi de iineleri var onlardan aptirinca. bi nevi steroid sanirsam iinenin muhteviyati da. ameliyat tek cozum cle nin dedigi ama kesin cozum deil ne yazik ki. (bkz: yarasi olan gocunur)
  • aslinda fizyolojik olarak insanlarin yuzde 60inda olan (ben doktorlarin yalancisiyim) ama sadece fiziki engellemeye yol actiginda ameliyat edilmesi gereken olusum..
  • her yere telefonunu yazan yalnız bir şey(!)
  • turkiyenin "kilroy was here"'ı.
  • sadece istanbul sokaklarinda görülebilecegini sandigim ama ankara'da sihhiye orduevi'nin arkasindaki elektrik trafosunun üstünde yazdigini görünce türkiye'ye mal olmus bir olgu oldugunu anladigim hede.
  • izmit'te de çarşıya girişte * gördüğüm duvar yazısı.ne oldugunu hala çözebilmiş değilim
  • sahip olmayanlarin kesinlikle cok $ansli oldugu hastalik otesi.bir kere bi fitigi patlatir ya da bir iki diskinizi kaydirirsaniz hayatinizin da ayni oranda kaydigi berbat olu$um,hede,hodo.kaslari gucsuz olan insanlarda en basit bir du$mede ya da benzeri ters bir harekette fitiklari yamulabilmektedir.kaslar bu parcalari destekleyemedikleri icin yigilip kalirlar.ameliyat olunsa da,olunmasa da ,fizik tedaviyle iyile$tirilmeye cali$ilsa da mutlaka yapilmasi gereken ,bu kaslari guclendirecek egzersizlerin duzenli olarak yapilmasidir.spor ozellikle de yuzme gayet uygundur.

    doktorunuz degil deneyim konu$uyor.(peh)
  • radikalin cumartesi ekinde bikaç ay önce telefon röportajı yapılmış ünlü şahıs. radikalciler merak edip duvarda gördükleri numaralardan birini arıyolar ve "alöö büyrün" diyen bi adam çıkıyo. bunlar "bel fıtığı?" dedikleri vakit şahıs "evet buyrun?" diyo istifini bozmadan, en ufak tepki göstermeden. gasteciler hepimizin merak ettiği soruları yöneltiyolar ve röportajda "b.f." olarak geçen kişi de bir bir sakince cevaplıyo. özetle dediği, orasının doktor muayenehanesi olmadığı fakat insanları bel fıtığı konusunda tedavi ettikleri, randevuyla çalıştıkları, sokaklarda yazan numaraları kendilerinin yazmadığını ama memnun kalan eski hastaların yazdığını tahmin ettikleri. hepsi bu idi.