şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tadı olabildiğince acı, ve aslında pek de bir numarası olmayan belarus votkası. fakat beyaz rusya'da minsk'de düzenlenmiş uluslararası tadım yarışmasında yüksek organoleptik özelliği dolayısıyla altın madalya ile ödüllendirilmiş ki; burada dikkati çekmek gerekir, tadı, içimi falan değil.. direk organoleptik özelliğinden bahsediliyor. yani türkçesi, bildiğimiz " adamı çarpar " demek isteniyor, ki öyledir, tecrübeyle sabittir.. görüp görülebilecek en sinsi, şerefsiz votkalardan biridir.. dikkatli içilesidir.. hatta yanınızda güvendiğiniz, en yakın arkadaşlarınız yoksa belki de içilmeyesidir..

  cihangirde bakkallarda 20 cc lik şişesini 10 ytl ye satıyorlar satıyorlar bunun, üzerinde "produced in belarus" yazar. ithalatçı firması rey-per olup, istanbul- kartal dan dağıtılır. bir de değişik çeşitleri vardır bu votkanın, alkol oranı %37 ile % 40 arasında değişir.

  edit: yıllar sonra tekrar içtim. hiç de acı değilmiş. böyle, akıyor.. ama o yıllar önce cihangirde parkta içtiğim ağzıma sıçmıştı. hey gidi.
 • bugün denediğim,içiminin çok rahat olduğu* fakat çarpma konusunda gerçekten çok sinsi olan vodka. ispirto gibi votka* içeceğime adam gibi içimi olan fakat iyi çarpabilme potansiyeli olan votka içerim diyenler için iyi bir seçim olabilir.*
 • abicim bu votka resmen şeker gibi. meyve suyuyla karıştırınca içinde votka olduğu bile anlaşılmıyor. daha ilk bardaktayım du bakali.

  yorum yapmak: belaya mı buldum amk çok fena leyla etti harbiden.
 • muhabbeti sizle uyaroğlu olan arkadaşınızla beraber, istanblue energy, kaju ve bir paket sigarayla birlikte rahatlıkla götürebileceğiniz, sizi bütün streslerinizden arındıracak bir votkadır. 50 cc lik şişesi 20 tl ye satılmaktadır.
 • belaya bereza, belaya silver ve normal beleya rus versiyonları bulunan ilginç bir vodka. özellikle berezanın içimi diğerlerine göre daha yumuşaktır, içimi daha güzeldir. ayrıca fiyatlarının uygun olması da bir avantaj silver'ın 100 cc lik fiyatı 35 lira civarındadır ki baş ağrısı ve mide bulantısı konusunda uzman olan istanblue yanında fiyatı bişey değildir. marketten alırken şanseseri türkiye dağıtıcısına denk geldik ve bize 2. dünya savaşı sırasında bu fabrikanın rusya ve çevresine vodka dağıtımı yaptığından, beyaz rusya ve rusya'da çok bilinen bir firma olduğunu söyledi. aynı fabrikadan çıkan minskaya, belarus standart ballı vodka kadar olmasa da gayet güzel bir vodka. çarpma konusunda biraz sıkıntılı sanırım, smirnoff black'ten sonra ağzıma sıçan tek vodka.
 • 50'liği 21 tl, 20'liği 11.5 tl olan kısa ve orta vadede pilot olmanızı sağlayan favori vodkam.
 • yaklaşık iki senedir tekellerde arz-ı endam eden beyaz rusya devletinin kamu iktisadi teşebbüsüdür, fiyatına göre oldukça iyi bir tercihtir. elma suyuyla da oldukça güzel gider.
 • çok fena tökezletir. içerken her damlasına dikkat etmek gerekir. mümkünse sek içilmeli. güzel bir kokteyl yapıp lıkır lıkır içildiği takdirde 2 gün hayatınızdan çalabilir. o yılı 363 gün üzerinden değerlendirirsiniz.
 • arka arkaya iki yudum alınabilen, içimi güzel vokta.