şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse parodi gibi bir teori aile yaşantısından futbol takımları, oradan da işyeri ekiplerine kadar akıl fikir veren bir mihmandar.
  • game theoryden sonraki kavram, eğitim.
  • iş yerinde sergilen gözlemlenebilir davranışlara odaklanır. bireyden yola cikarak takim hakkinda bilgi verir..daha ayrintili bilgi icin türkiye temsilcilerinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.. www.sierradanismanlik.com
  • bireylerin iş yerindeki takım çalışmalarında oynadığı, oynayacağı rolü gösteren testtir. 9 farklı rol vardır ve en makul olanı farklı rollerdeki çalışanların oluşturduğu ekiptir. ben testin işe yarar olduğunu düşünüyorum. farklı rollere sahip kişilerden oluşan bir ekiple çalışmamın sonucunda tüm dünya tarafından tanınan bir şirketin yarışmasında ödül kazanmıştık.

genellikle test sonuçlarında karakterinize göre en baskın 2 rol verilir, en azından çoğu tanığıma öyle olmuştu, ama nadiren sonuç sadece 1 baskın rol olarak verilebiliyor. eğer sonucunuz tek rol ise o rolü %100 bir şekilde yansıtıyorsunuz demektir. örneğin benim sonucum shaperdı çünkü %100 çıkmıştı ama başka bir arkadaşımın 1. rolü shaper iken 2. rolü co-ordinator idi çünkü 2 rolüde %100 taşımıyordu ancak, ikisininde oranları 100'e yakındı. kısacası eğer testi yaparsanız çok yüksek bir ihtimalle arkadaşımınki gibi sonucunuzda 2 rol çıkacaktır, biri daha baskın, diğeri daha az baskın şekilde.