şükela:  tümü | bugün
74 entry daha
  • vfs global aracılığıyla bir erasmus+ projesi için başvurduğum vize. erasmus+ için gittiğiniz için harç almıyorlar, yalnızca vfs'nin hizmet ücretini ödüyorsunuz. 3 iş gününde benim vizem çıktı. ama kalış süresi 10 gün vermişler :) multi giriş istemiştim zaten o da yalan oldu.

kısaca zorunda kalmadıkça vize için en son tercih edilmesi gereken ülkelerden.
  • 10 gün vermesinin sebebi oraya en kısa sürede gidip oradaki polis veya yabancı ofisinden vizeni uzatma şansın olmasıdır. bazı ülkeler bu yolu izliyor, şahsen daha doğru olduğunu düşünüyorum.

ben erasmus+ programı için çek cumhuriyeti'ne başvurduğum zaman 45 gün beklemiştim. 3 günde vizen çıkmış daha ne istiyorsun razoroz kardeş?
  • türklere en zor vize veren şengen ülkesidir kendileri. ankara başkonsolosluğu %25 ile en yüksek vize reddi oranına sahip. evet zorunda olmadıkça belçika'dan vize almayınız.

bunun dışında adamlara hak vermemek elde değil. brüksel türk kaynıyor ve maalesef oradaki türkler eğitim seviyesi düşük tipler. yani istanbul'a koysan uyum sağlayamayacak adam brüksel'de yaşamaya çalışıyor. hoş bir durum değil belçikalı kardeşlerimiz açısından.