şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kıskanıyorlar, net.

  kaynak.

  --- spoiler ---

  belçika’da, otobanda düğün konvoyu yapan 18 türk davalık oldu.

  dendermonde’da, 24 mayıs’ta görülen davada savcılık, davalıların beş yıl boyunca trafikten men edilmesini, trafiği kapatan altı araca el konulmasını ve 2 bin euro ceza verilmesini istemişti.

  savcılık davalıların araçlarını, konvoyun yapıldığı e17 otobanında çok yavaş sürerek trafiği sıkıştırdıklarını, emniyet şeridini kapattıklarını, yolda durarak dans ettiklerini, araçların camlarından dışarı sarktıklarını ve araçlarıyla yolda daireler çizdikleri iddia etti.

  --- spoiler ---
 • en ağır ceza ile yargılanmaları gereken düşüncesiz mahlukatlardır.

  bu tipler genellikle türk mahallelerinde gettolaşmış olarak yaşarlar. belçikalı bir tane arkadaşları yoktur mesela. çünkü anlaşamazlar. sırf müslüman ve türk olduklarından dolayı orada istenmediklerini düşünürler. yaşadıkları ülkenin gündeminden bi:haber şekilde yaşarlar. en işlek yollardan birini leş orta doğu eğlenceleri için kapatmayı kendilerinde hak görüp, sonra da bu avrupalılar bizi sevmiyor diye ağlaşırlar.

  ne haliniz varsa görün umurumda değil de, sizin yüzünüzden biz aklı başında türk vatandaşları olarak schengen vizesi alırken bin dereden su getirmek zorunda kalıyoruz. ona yanıyorum.
 • suçlamaları dinleyen yargıç peter d’hondt, “sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz. aynı zamanda, diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz ve davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız. yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? e17 avrupa’daki en kalabalık otobanlardan biri. sizin dans edebileceğiniz bir yer değil.” şeklinde konuştu.

  ağzını öpeyim senin yargıç amca beybi.
 • ulan bu tiplerin layık olduğu yerde biz, bizim layık olduğumuz yerde halaycı mangalcıların yaşıyor olması, kozmik bir şaka olmalı.
 • yargic sikertmis, tassagina kurban senin. darisi turkiyedeki sigir siklerinin basina.
 • arkadaş bu zihniyet yol görünce dayanamıyor. bu kesinlikle genetik olmalı. bu yaşam tarzı felan olamaz. adamlar yol gördümü dünyaları değişiyor.
 • abi diyorum adamlar gerçekten her şeyi prosedürüne uygun olarak yapıyorlar. her şey kural,düzen,nizam içerisinde. dava açıyorlar,mahkeme süreçleri,para cezaları falan.

  ben olsam pasaportlarını eline veririm, hadi siktirin gidin lan bu ülkeden amk davarları sizi derim.bir daha da geberene kadar girmeyeceksiniz bu sınırlardan içeri derim.
  cidden adamlar çok sabırlı.
 • türkiye’de de emsal alınsa keşke de barzolar biraz ıslah olsa.
 • o değilde bu amına koyduğumunun çomarları nasıl gidip yerleşiyor oralara? ne iş yapıyorlar? ve onca medeniyetin içinde nasıl bu kadar yabani kalmayı becerebiliyorlar? yine kafamda deli sorular, cevapları bekliyorum.
 • """suçlamaları dinleyen yargıç peter d’hondt, “sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz. aynı zamanda, diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz ve davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız” dedi."""

  büyük ihtimalle 2 ay sonra belçika'ya gideceğim ve böyle mantıklı adil bir yargı sisteminin olduğunu görmek gerçekten çok mutlu ediyor beni.