şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki linkte görülecek düğündür:

https://twitter.com/…ang/status/1168565262037278725

bu da bonus:

https://tr.euronews.com/…magdurlar-damat-bizi-satt-

edit1: @spinapubica ekleme yapmamı rica etti. ikinci linkteki olayın davası tamamlanmış. belçikalı hakim ölüm kusmus resmen:

https://www.belemturktv.com/…aktan-kurtulamadi.html

amk yamyamları sizi!

edit: bazı arkadaşlar 'onlar maymun değil!' diye mesaj atıyor, güldürmesinler beni.
  • olayın özü ;
    "...
    belçika’da türkiye’deki gibi yaşamak mümkün değil. belçika’nın kuralları var ve insanlar birbirlerine saygı göstermek durumunda..."
  • haberde mağdur gençler hiçbir şekilde silah kullanmadıklarının altını çizmişler. görüntüleri izleyince doğru söyledikleri anlaşılıyor. silah bunları kullanmış. devletin acilen bunlara sahip çıkması lazım. nereden baksan iki oy...
  • haberi okudum.

hala dügün konvoylarını savunuyorlar.

şu bizim kafamızı ütüleyen,
    "avrupaya gidersek dinlemek zorunda kalmayız" diye kendi kendimize yoklugu üzerine hayaller kurdugumuz,
    iki insanın evlenmesi, benim kafamı sikme hakkı vermez diye sesini duymamak için kapı pencereleri kapatıp içeri kaçtıgımız,

dügün konvoylarını hala savunuyorlar.

arkadaş, sizin kültürünüzü en güzel şekilde yaşayacagınız ülke türkiye, ve orada bu "kültürünüzü" yaşamanızdan dolayı, biz sonradan "gidecek" insanlara zorluk çıkmasına sebep olacaksınız.

keşke sizi buraya yollasalar da, kültürünüze, özünüze kavuşsanız....
  • adaletin, insanımsı varlıkları nasıl inim inim inlettiğine şahit olduk.

adalet çok güzel be. keşke bizde de böyle adil işlese.
  • ahahah

oh içimin yağları eridi, bildiğin hukukun uygulanması üzerine çomarlar viykleyerek af dilemiş.

------
    “pişmanız. hakim belçika’ya gözdağı vermek istiyor”
    meriç, çok pişman olduğunu söyledi: "belçika haklı ama cezalar çok ağır. belçika’ya gözdağı vermek istiyorlar, bu yüzden ağır cezalar uygulayabilirler. hakim herkese aynı cezayı kesmek istiyor ancak herkes aynı şeyleri yapmadı. videolarda taşkınlık yapmadığım görülüyor. aynı cezalar herkese kesilmemeli. bunu doğru bulmuyorum. ehliyetim elimzden alınırsa çok şey kaybederim. aracımla işe gitmek durumundayım, aracıma ihtiyacım var.”

ali ise “para cezasına razıyım, yeterki ehliyetime dokunmasınlar.” dedi.

-------

sikerler adamı sikerler. umarım en ağır ceza verilir, de anlar <insanlar> kurala uymamanın cezası neymiş.
  • keşke eylem yapan terörist zannedip uzaktan indirselermiş, dünyadan birkaç pislik eksilmiş olurmuş. tabi bunlar hep hayal...

gerçekler ise daha farklı. terörist olduklarını düşünseler ellerinde daha uzun namlulu tüfekler, daha güzel silahlar verirler, ceplerine de para koyarlar. belçika sever teröristi. ailelerine maaş bağlarlar, lojistik işini hallederler filan.
  • ceza olarak deport edip türkiye'ye de gönderebilirler , doğal yaşam alanlarında daha zararsız olacaklardır

edit: anladık beyler ye birleşik kesmeyle ayırdık tamam artık yazmayın
  • bütün türkleri böyle zannediyorlar o üzücü
  • sokakta silah sıkan bu sığırları gören belçikalılar ne yaptı çok merak ediyorum* adamlar herhalde ihtilal çıktı falan diye düşünmüştür.