şükela:  tümü | bugün
 • belçika hükümetinde eşitlikten sorumlu devlet bakanı olan zuhal demir'in türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçmesidir.

  dünyanın en modern ülkelerinden biri olan belçika'da doğup büyümüş, avukat olmuş hatta bakan olabilmiş bir insan artık türk vatandaşı kimliği taşımak istemiyor.

  neden acaba?

  --- spoiler ---

  "atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor. islam’ın türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, türkiye’de her şey tersine gidiyor, türkiye benim için en iyi tatil ülkesi olarak kalacak fakat türk vatandaşlığı benim için artık uygun olmaktan çıktı"

  --- spoiler ---

  ülkenin imajını yerle yeksan eden bürokrasi ve dış politika cahili yöneticiler yüzünden, avrupa'da en yüksek yaşam standartlarında yaşayan, türk düşmanı fırsatçı ırkçılara gün doğmuştur. zaten türk vatandaşlığıyla yakından uzaktan alakası olmayan birinin meydanı boş bulup fırsattan istifade tribünlere oynamasıdır.
 • kendini zaten türk olarak görmeyen ırkçı flaman partili kürt milliyetçisi bakanın şov yapmasıdır.
 • pkk'lı şovmen. mekaplı kaltak, gündeme gelmek için her zamanki orospu zihniyetli yöntemlerinden birini kullanıyor.

  vatandaşlıkta tutanlar utansın. dış politikada bu ülkeyi batıranlar utansın. bunlar böyle kolay gündeme gelemezdi yoksa.

  çıkmak mı istiyormuş ? sik götünü git diyorum.

  mahsulü olduğu kesim en son 20 yaşında silahsız öğretmenlerin öldürülmesini temize çıkarmaya çalışıyordu.