şükela:  tümü | bugün
 • kendisini emily blunt a çok benzettim....
 • ses tonu mu oyunculugu mu uoksa konusma sekli mi daha sinir bozucu olduguna karar veremedigin guzel kadin, kocadan torpilli oyuncu.
 • yılmaz erdoğan'ın beğenip evlenmiş diye, bize de filminde 'güzel ve alımlı' olarak kabul ettirmeye çalıştığı oyuncu gibi görmekteyim artık kendisini. her taşın altından çıkıyor. istemsiz bir dayatma gibi hissediyorum, hele son filmindeki güzellik tanımlamalarının karşısına kendisini koyunca.
 • kendisini antipatik, oyunculuğunu başarısız bulduğum tesadüfen denk gelmedikçe hususi olarak bulunduğu hiçbir şeyi izlemediğim/izleyemediğim yılmaz erdoğan'a göre oyuncu kimse.
 • antipatik.
 • yer aldığı tüm yapımlarda, birbirinden yakışıklı adamlarla partner olmuş şanslı kadın. hatırlayabildiğim kadarıyla, hatırla sevgili'de berk hakman, keşanlı ali destanı'nda nejat işler, aşk tesadüfleri sever'de mehmet günsür, kurtuluş son durak'ta mete horozoğlu, ve son olarak da kelebeğin rüyası'nda kıvanç tatlıtuğ ve mert fırat ile karşılıklı oynamıştır. yetenekli olduğunu düşünüyorum ama öyle aman aman bir güzelliği yok, ses tonu desen kapı gıcırtısından hallice. böyle güzel adamlarla iş yapmak...vallahi de ballı, billahi de ballı bu kadın.
  başrolden çok yan rollere yakışıyor diycem ama yapımcılar ya da eşi benimle hemfikir değil tabi.
  son olarak, belçim bilgin'in, kelebeğin rüyası'nın afişindeki acayip bakışlı hali de neyin nesi allasen? kesinlikle afişin estetiğini bozmuş. belçim hanım'ı yok sayarsak afiş gayet başarılı.
 • (bkz: overrated)
 • ekranda görmekten haz etmediğim kadın, zira ne iyi bir oyunculuğu, ne de çok ahım şahım bir güzelliği var. dizi olsun film olsun gözümüze sokulmasında yılmaz erdoğan'ın eşi olması yadsınamaz bir etki olsa gerek, zira evlenmelerinden önce tanınmayan biriydi. sinema ya da tiyatro eğitimi olmadığı halde bir arkadaşı vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanışması akabinde filmografisi başlıyor zaten.

  devamı wikipedia'dan alıntı

  "2002'de hacettepe üniversitesi bilgi-belge yönetimi bölümü*'nde yüksek eğitimine başladı. ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen belçim bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. bir arkadaşının vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanıştı. bu olaydan sonra sıfır kilometre adlı sinema filminde oynayan belçim okulunu dondurup paris'e yerleşti. burada 2 sene kalan belçim dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında türkiye'ye dönen oyuncu yılmaz erdoğan'la evlendi. hatırla sevgili adlı dizide defne karakterini canlandıran belçim eşi yılmaz erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 ocak 2009 da vizyona giren güz sancısı filminde nemika karakterini canlandırmıştır. ayrıca ocak 2011 de aşk tesadüfleri sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır."

  velhasılıkelam o kadar konservatuar okuyan, tiyatrolarda yıllarını harcayan adı bilinmeyen oyuncular film, dizi vs de oynamaya fırsat bulamazken, kendisinin eşi tarafından gözümüze sokuluyor olmasından haz etmiyorum. bir diğeri için (bkz: belma canciğer)
 • dün gece olan kelebeğin rüyası film galasında ntv'ye bir anısını anlatan kadın." bunu bir sır olarak saklıyordum ama anlatacağım" gibi bir cümle kurduktan sonra; filmin çekimlerine başladığında bir bölümünde bir sürü beyaz kelebek görmüş. ve demiş ki kendisine "belçim, bu senin uğurun olsun. film bitene kadar her sahnede bir beyaz kelebek görürsen bilmem ne olacak (şimdi hatırlayamadım bunu)" dibi bir anektot anlatmıştır. bunu canlı yayında anlatan ve buna bizim de inanmamızı bekleyen bir kadından bahsediyoruz. üstüne basa basa "her sahnede" deyişi görülmeliydi. eh bu saçma sırrı bizlerle paylaşmış belçim'in kocası ne yapsın baktı ki çok saçma bir şey anlatıyor hanım hemen arka çıkmalar falan. kendisine buradan boş konuşuyorsun bacım demek istiyorum. ayrıca ekranda çok kaba ve kart durmaktadır.