şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: overrated)
 • ekranda görmekten haz etmediğim kadın, zira ne iyi bir oyunculuğu, ne de çok ahım şahım bir güzelliği var. dizi olsun film olsun gözümüze sokulmasında yılmaz erdoğan'ın eşi olması yadsınamaz bir etki olsa gerek, zira evlenmelerinden önce tanınmayan biriydi. sinema ya da tiyatro eğitimi olmadığı halde bir arkadaşı vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanışması akabinde filmografisi başlıyor zaten.

  devamı wikipedia'dan alıntı

  "2002'de hacettepe üniversitesi bilgi-belge yönetimi bölümü*'nde yüksek eğitimine başladı. ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen belçim bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. bir arkadaşının vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanıştı. bu olaydan sonra sıfır kilometre adlı sinema filminde oynayan belçim okulunu dondurup paris'e yerleşti. burada 2 sene kalan belçim dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında türkiye'ye dönen oyuncu yılmaz erdoğan'la evlendi. hatırla sevgili adlı dizide defne karakterini canlandıran belçim eşi yılmaz erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 ocak 2009 da vizyona giren güz sancısı filminde nemika karakterini canlandırmıştır. ayrıca ocak 2011 de aşk tesadüfleri sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır."

  velhasılıkelam o kadar konservatuar okuyan, tiyatrolarda yıllarını harcayan adı bilinmeyen oyuncular film, dizi vs de oynamaya fırsat bulamazken, kendisinin eşi tarafından gözümüze sokuluyor olmasından haz etmiyorum. bir diğeri için (bkz: belma canciğer)
 • dün gece olan kelebeğin rüyası film galasında ntv'ye bir anısını anlatan kadın." bunu bir sır olarak saklıyordum ama anlatacağım" gibi bir cümle kurduktan sonra; filmin çekimlerine başladığında bir bölümünde bir sürü beyaz kelebek görmüş. ve demiş ki kendisine "belçim, bu senin uğurun olsun. film bitene kadar her sahnede bir beyaz kelebek görürsen bilmem ne olacak (şimdi hatırlayamadım bunu)" dibi bir anektot anlatmıştır. bunu canlı yayında anlatan ve buna bizim de inanmamızı bekleyen bir kadından bahsediyoruz. üstüne basa basa "her sahnede" deyişi görülmeliydi. eh bu saçma sırrı bizlerle paylaşmış belçim'in kocası ne yapsın baktı ki çok saçma bir şey anlatıyor hanım hemen arka çıkmalar falan. kendisine buradan boş konuşuyorsun bacım demek istiyorum. ayrıca ekranda çok kaba ve kart durmaktadır.
 • kendisi güzel değildir ve iyi bir oyuncu da değildir. ancak ben kendisini çok güzel buluyor ve oyunculuğuna bayılıyorum. sana mı sorucam. zevkime mi karışacan sığır ski

  çok güzel çoook

  edit: imla sinirden cümleyi düşük kurmuşuz. sığır ski redakte edilmemiştir.
 • kelebeğin rüyası'na ilişkin görsellerde yine beni irrite etmeyi başarmış kişi.
  “gözyaşlarımız çok yoğun ve inanın şu an ağlamaktan korkuyorum. böyle bir filmde olduğum için çok mutluyum.” demiş insan.
  bu ne demek yahu? gerçekten ömrü hayatında sadece lisede verilen romanları okusa insan daha iyi ifade edebilir kendini.

  çirkin değil belki ama kart resmen çok kart. neden üstüne basa basa, insanın gözüne soka soka yazıyoruz? çünkü kendisi de yılmaz erdoğan kontenjanından "çok güzel" "çok yetenekli" diye gözümüze sokulmaya çalışılıyor. zaten iticisin iyice itici oluyorsun. olmayınca olmuyor ama illa zorlanacak, illa dayatılacak.
 • tekerleme gibi isim
 • 17 yaşındadır.

  filmin yalancısıyım.
 • bahman ghobadi nin son filminin basın toplantısında
  "bahman zaten benim eski arkadaşım" türevi bir laf etmiş kadın.
  eski arkadaşıdır tabi olabilir neden olmasın
  yılmaz erdoğanı da, belçim bilgin tanıştırmıştır bahmanla
  olur bunlar hep olur.
 • her şeyimiz olmak isteyen bir başka insan.
 • çok şanslı kadın. hatırla sevgilide berk hakmanla, güz sancısında hem okan yalabık hem murat yıldırımla, aşk tesadüfleri severde mehmet günsürla, kelebeğin rüyasında da kıvanç tatlıtuğ ve mert fıratla oynadı. daha ne olsun? haliyle kıskanıyoruz.
  bide küçülsün de cebime girsin. kelebeğin rüyasında liseli bi kızı oynamak senin neyine?