• (bkz: overrated)
 • ekranda görmekten haz etmediğim kadın, zira ne iyi bir oyunculuğu, ne de çok ahım şahım bir güzelliği var. dizi olsun film olsun gözümüze sokulmasında yılmaz erdoğan'ın eşi olması yadsınamaz bir etki olsa gerek, zira evlenmelerinden önce tanınmayan biriydi. sinema ya da tiyatro eğitimi olmadığı halde bir arkadaşı vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanışması akabinde filmografisi başlıyor zaten.

  devamı wikipedia'dan alıntı

  "2002'de hacettepe üniversitesi bilgi-belge yönetimi bölümü*'nde yüksek eğitimine başladı. ancak lise yıllarında amatör olarak tiyatroyu deneyen belçim bilgin, oyuncu olmayı düşünüyordu. bir arkadaşının vasıtasıyla yılmaz erdoğan'la tanıştı. bu olaydan sonra sıfır kilometre adlı sinema filminde oynayan belçim okulunu dondurup paris'e yerleşti. burada 2 sene kalan belçim dol adlı film'de de rol aldı. 2006 yılında türkiye'ye dönen oyuncu yılmaz erdoğan'la evlendi. hatırla sevgili adlı dizide defne karakterini canlandıran belçim eşi yılmaz erdoğan'ın yazdığı bir oyunda rol almak istediğini de belirtmiştir.23 ocak 2009 da vizyona giren güz sancısı filminde nemika karakterini canlandırmıştır. ayrıca ocak 2011 de aşk tesadüfleri sever adlı filmde baş rol oyuncusu olarak görev almıştır."

  velhasılıkelam o kadar konservatuar okuyan, tiyatrolarda yıllarını harcayan adı bilinmeyen oyuncular film, dizi vs de oynamaya fırsat bulamazken, kendisinin eşi tarafından gözümüze sokuluyor olmasından haz etmiyorum. bir diğeri için (bkz: belma canciğer)
 • bugün pek işim gücüm yok. ondan sebep çok gerek olmadığı halde bazı başlıklarda boy gösterebilirim. tıpkı belçim bilgin başlığı gibi.

  bence çok çok olmasa da güzel bir kadın. ama keşke daha az güzel olaydı da daha iyi oyuncu olaydı. yok ben bu kadıncağızın iyi niyetli bi insan olduğuna da inanıyorum açıkçası tipinden dolayı. ama ı ıh oyunculuğu çok başarısız. ve o kadar projede yer almasına rağmen bir türlü de geliştiremiyor kendisini. demek ki yeteneği yok. bu sebeple de onu önüme gelen her projede gördüğümde ister istemez içimden "bu kadın da yılmaz erdoğan'ın karısı olmasaydı ne yapacaktı bilmem" diyorum. ki ne kadar üzücü bir şey. benim hakkımda birileri böyle düşünse çok üzülürdüm yani. o yüzden kimse hakkında böyle şeyler düşünmemeye çalışıyorum. ama belçim bilgin için bu durum o kadar bariz ki.. sen düşünmemeye çalışsan bile düşünüyorsun. mesela tuba büyüküstün'ün de aman aman bir oyunculuğu yok ama kadın duru güzelliği sayesinde bir şekilde tutuluyor. belçim bilgin'in güzelliği desen tuba büyüküstün gibi, beren saat gibi bir güzellik de değil yani. hani aa hoş kadın diyorsun ama sırf güzelliğinin hatrına başrollerde salınacak bir kadın da değil kendisi. e oyunculuk da başarısız olunca, insan düşünmeden edemiyor yılmaz erdoğan olmasa bu kadın ne olurdu acaba diye.

  artık bu kadını film afişlerinde filan gördükçe sinirim bozuluyor. çünkü güzel olabilecek filmleri bozduğunu düşünüyorum. bu kadın yüzünden filmi izlemekten vazgeçiyorum filan. keşke herkes kendisini olduğu gibi kabul etse. ve tabii yılmaz erdoğan da karısını olduğu gibi kabul etse. benim de sinirim bozulmasa, di mi ama.
 • dün gece olan kelebeğin rüyası film galasında ntv'ye bir anısını anlatan kadın." bunu bir sır olarak saklıyordum ama anlatacağım" gibi bir cümle kurduktan sonra; filmin çekimlerine başladığında bir bölümünde bir sürü beyaz kelebek görmüş. ve demiş ki kendisine "belçim, bu senin uğurun olsun. film bitene kadar her sahnede bir beyaz kelebek görürsen bilmem ne olacak (şimdi hatırlayamadım bunu)" dibi bir anektot anlatmıştır. bunu canlı yayında anlatan ve buna bizim de inanmamızı bekleyen bir kadından bahsediyoruz. üstüne basa basa "her sahnede" deyişi görülmeliydi. eh bu saçma sırrı bizlerle paylaşmış belçim'in kocası ne yapsın baktı ki çok saçma bir şey anlatıyor hanım hemen arka çıkmalar falan. kendisine buradan boş konuşuyorsun bacım demek istiyorum. ayrıca ekranda çok kaba ve kart durmaktadır.
 • kendisi güzel değildir ve iyi bir oyuncu da değildir. ancak ben kendisini çok güzel buluyor ve oyunculuğuna bayılıyorum. sana mı sorucam. zevkime mi karışacan sığır ski

  çok güzel çoook

  edit: imla sinirden cümleyi düşük kurmuşuz. sığır ski redakte edilmemiştir.
 • kelebeğin rüyası'na ilişkin görsellerde yine beni irrite etmeyi başarmış kişi.
  “gözyaşlarımız çok yoğun ve inanın şu an ağlamaktan korkuyorum. böyle bir filmde olduğum için çok mutluyum.” demiş insan.
  bu ne demek yahu? gerçekten ömrü hayatında sadece lisede verilen romanları okusa insan daha iyi ifade edebilir kendini.

  çirkin değil belki ama kart resmen çok kart. neden üstüne basa basa, insanın gözüne soka soka yazıyoruz? çünkü kendisi de yılmaz erdoğan kontenjanından "çok güzel" "çok yetenekli" diye gözümüze sokulmaya çalışılıyor. zaten iticisin iyice itici oluyorsun. olmayınca olmuyor ama illa zorlanacak, illa dayatılacak.
 • tekerleme gibi isim
 • gözümde belma canciğer'den sadece 3 adım önde olan oyuncudur:

  1. adım: kocasının filmlerinden başka filmde de yer almıştır.

  2. adım: belma canciğer'den daha güzeldir.

  3. adım: yok. demek ki sadece 2 adım daha öndeymiş, düzeltirim.
 • 17 yaşındadır.

  filmin yalancısıyım.
 • dudakları pür estetik bence. öyle dudak olmaz.