• turkiye'min bisiklet markasi. bir de bisan vardir. bir koc grubu $irketidir.
  • bianchi, castello gibi aslinda beldesan'in yaptiklarindan cok da farkli seyler yapmayan firmalarin pazara (bkz: ithal mal meraki) girmesiyle pazar payini kaybeden bisiklet firmasi.
  • koc holdingin 1998 yilinda hisselerini sachs isimli alman sirketine sattigi ve artik sadece araba amortisörü üreten firma.
  • ilk turk bmxini uretmis firmadir. amma velakin bu bisikletin sadece govdesi beldesan tarafindan uretilmis diger takimlar ise ithal edilmistir. bakalit cant olayiyla bir cok cocugun kalbini kazanmistir.
  • geçen gün durup dururken aklıma gelen marka. ulan dedim eskiden beldesan vardı. kibar bisikletler yapardı. vay be dedim yıllar bir sürü şeyi silip süpürüyor.
  • şimdi arayıp bir bakayım dedim. maalesef yok olmuş güzde markamız. ah abi ah yazları bizi biz yapan sendin...
  • 1994 senesinde aldığım ilk bisikletim. uzun zamandan sonra tamir ettirmeye karar verdim . tamircinin ilk lafı her ne kadar bu tekerlekler buna ait değil olsa da sonradan bisikletin orjinal tekerlekleri olduğuna inandırabildim . velhasıl * o zaman takılan jantlarının peugeot marka ve çok iyi olduğunu öğrendim . adamlar vakti zamanınta efsane bisiklet yapmışlar da haberimiz yokmuş . peh.

araştırma-geliştirme : beldesan colorado imiş markası , 1992'de piyasaya çıkmış.
  • pinokyo marka efsane bisikleti çıkaran şirket. 70 li yılların ikinci yarısında doğan cocukların ilk gözdesi olup tam bir nostalji harikasıdır.
  • 1993 yilinda nature adli bir modeli alinmisti bana. tahminimce turk bisiklet imalatinin tepe noktasidir. calinmasaydi keske, halen aklima geldikce bogazim dugumleniyor.
  • (bkz: pinokyo)
    (bkz: polo)
hesabın var mı? giriş yap