şükela:  tümü | bugün
  • anadolunun küçük ilçelerinde sürekli duyulan anonslardır. an itibariyle başlamıştır yine. "merhumun yakınlarına ve kederli ailesine baş sağlığı dileriz" diye başlayan cenaze ilanı açılış olur genelde. buraya kadar her şey normal. tabiki vefat haberini duyuracaklar. yalnız bizim belediyede mi var bir tek bilemiyorum ama öğleden sonra reklamlar başlıyor. balıkçıdan tutunda çiğ köfteciye kadar herkes belediyeden kampanya anonsları yaptırıyor. araya bir iki yanlış park eden araç plakasının eşliğinde "adıyaman çiğ köftede kampanya, pazar yerindeki bulunan balık tezgahımızda palamut, hamsi gelmiştir vs." hele kandil günlerinde veya özel günlerde ilçenin tüm ileri gelenlerinden tutunda parti temsilcilerinden esnafına kadar herkesin kandil/özel gün mesajı okunuyor. bilmem ne derneğinin başkanı bile mesaj okutuyor amk. hoparlör çalıştığım kuruma yakın olduğu için sürekli bir anons baskısı altındayım. bazen güzel bir sessizlik oluyor. tam huzuru bulduğum an "ahmet bilmem ne acil belediyeye geliniz" diye kısa bir anons geçiliyor. ben bunu niye yazdım onu da bilmiyorum ama vizontele filmi gibi amk burası. evet derdimi sikebilirsiniz.