şükela:  tümü | bugün
  • once istanbul, malum sonucunu bekledigimiz gorusme sonucu ankara, balikesir belediye baskaninin unvanini silmesi, dedikodu kazaninda daha bir cok baskanin isimleri.

bu baskanlarin hepsi akp tarafindan aday gosterilmedi mi? hepsi akpli degil mi?

ne oldu da simdi teker teker istifalari isteniyor? ne yanlislari var?

kamuoyu bunlari bilmeyi haketmiyor mu?

kendi tabirleri ile milli iradenin sectigi bu baskanlar ne yaptilar da secimler beklenmeden hepsi istifaya zorlaniyor?

madem boyle apar topar istifalari istenecekti, neden akp tarafindan aday gosterildiler?

bir degil iki degil. bu kadar adamin istifasi istenecek ortak noktalari ne?

yoksa yeni bir kandirildim, aldatildim vakasi mi?
  • isteyenin bir yüzü vermeyenin iyi yüzü kara prensibi gereği istifalarla sonuçlanacak isteklerdir.

ben de cumhurbaşkanı'nın istifasını istesem tutar mı acaba?
    umut işte!
  • ülkemizde işlerin normal gitmediğinin son göstergesini de hep beraber görüyoruz. sevilmeyen belediye başkanlarının gitmesi elbetteki güzel bir şeydir ama seçilmiş bir belediye başkanı hukuki bir soruşturma sonunda halka hesap vererek görevden gitmiyor. terbiyesiz adam demokratik bir hakkın kullanımını bok dökerek engellediği, audi alarak kamu kaynağını kötü yönettiği için de gitmiyor,hukuka yani topluma hiç hesap vermeden, saray istediği için görevi bırakıp elini kolunu sallayarak evine gidiyor.

demokrasi halka ait hükümetin halk tarafından, halk için yönetildiği rejimdir. saray tarafından saray için yönetim monarşi olur ancak. bu tip uygulamalar meşruiyet kazandıkça da tiranlık kökleşiyor. hukuk değil saraya ya da siyasete şikayet esas çözüm sayılıyor. toplumun tamamı için eşit ve bağlayıcı norm olan hukukun gereği değil sarayın ihsanı önem kazanıyor. "tiranlık" hukukun üstüne çıkıyor. belediye başkanı görevinden alınacaksa mesela içişleri bakanlığı bir soruşturma açar, hukuka aykırılıklar saptanır ve hukuki olarak gereği neyse yapılır. böyle bir yol tabiki var ama uygulanmıyor. bu yüzden varsa bir usulsüzlük ve kamu zararı, yani hepimizin zararı, onun da üstü kapatılmış oluyor.

bu artık tiranlık olmuş oluyor ve tiranlığın yaptığı hiçbir şey iyi olamaz. bizzat yapılış şekli, usulü ve kaynağı sebebiyle yapılan her şey toplum için kötülüğe dönüşür.