şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
  • dün otobüste seyir halindeyken benim de düşündüğüm bir değişik durumdur.
    her yerde emniyet kemeri hayat kurtarır tarzı kamu spotları olduğu halde, toplu taşımalarda (otobüs, dolmuş, hızlı trenler vb.) neden koltuklarda emniyet kemeri bulunmaz anlayan beri gelsin.
    olası bir kaza anında insanların savrulması an meselesi.
    bu durumu geçerli bir sebebi var mıdır, merak içerisindeyim.
  • sorulduğunda abi kaç yıldır bu işi yapıyoruz ne gerek var cevabı gelmesi muhtemeldir
  • normal şartlar altında toplu taşıma araçları kendine ait ayrılmış yolda seyreder. toplu taşıma araçları da bu gerekçe ile emniyet kemeri olmadan dizayn edilir. türkiye gibi gelişmemiş ülkelerde böyle bir yol olmadığı için olay trajikomik bir hal alıyor. hatta şu daha komik kemeri geç ayakta yolcu diye bir şey var otobüste konserve gibi gidiyorsun.
  • sebebi olan bir şeydir. acil durumda çocukların, yaşlıların, kadınların falan panikle veya şokla kemeri çözemediği durumlara karşı önlemdir.
  • arabasında olan takmıyor
  • türkiye için sorun teşkil eden sorundur. sorun otobüslerde değil, otobüsü kullananlarda. bir emniyet sorunu olduğu net.
  • belediye otobüsüne bindiğim zaman kendimi turşu bidonundaki sarımsak gibi hissederim. buraya aitim, bir fonksiyonum var ama kimse beni önemsemiyor daha da kötüsü aynı bidondaki havuç da, lahana da. korumaya çalışmamaları da normal.
  • istanbul'da sorun teşkil etmeyendir , hele ki metrobüste zaten sıkışıklıktan ayakta uyuyabildiğinizi düşündüğünüzde , 4 tarafınızın airbag misali kuşatıldığı bir ortamda tek derdiniz kendi pantolon kemerinizin sıkı sıkıya bağlı olup olmamasıdır.
  • bu otobüsler yanlarında bilmem ne koruması falan varmış, bilmiyormuşuz. hava yastıkları açılıyormuş yastıklar ile pamuklara sarmalıyormuş, kaza anında!
    arabalardan daha güvenli imiş. şehir içi otobüslerinde güvenebileceğin tek şey şoförüdür. emniyet kemeri falan güldürmeyin. ütopik şeyler bunlar bizim memlekete.
    daha içinde nefes almana bak tekrar yazıyorum nefes almana yardımcı olacak klima yok çoğunda.
    belediye otobüsünde ayakta arkaya doğru yürürken ani fren esnasında başını demirlere çarpıp hastanelik olan teyzem için davamız ediyor. bilgi gönderebilirim.
  • otobüsler ayakta hatta yeri geldiginde otobüsün boşluk kalan her noktasında yolcu taşıdığı icin gerek duyulmayan zımbırtı. yolculuk sırasında herkes birbirinin emniyet kemeri aslında. bazen tutunacak dal bulamıyorsun gidip tanımadığın birine rica edip koluna tutunuyorsun. ne emniyet kemeri yahu.
6 entry daha