• metrobüslerde de var bu akıllara zarar icattan. aşırı kilolular için mi dedik ama koca otobüste bir iki tane var, kilo ortalamaları ortada, kime yetecek. ayrıca kim bunu dikkate alır ki? boş bulmuş, "ay kilolu biri gelir şimdi o otursun" mu diyecek? sanmam. anında çömer. oradaki boşluk maksimum o büyüklükte bir koltuğa yeter desen, e normal ebatta tek kişilik bi tane yap koy oraya. mecbur musun boşluğu tam doldurmaya? çocuklu aileler için iki-üç çocuk beraber otursun diye yapılmış desen, yaşlı biri biner, o çocuklar ordan her halukarda kaldırılır. nerden tutsan elinde kalan bi durum anlayacağın.
  • yeşil otobüslerde bulunan 1.5 kişilik koltuk. ters koltuktur. tek kişilik mi iki kişilik mi tam kestirilemediğinden bu koltukta yolculuk ederken tanımadığınız biri yanınıza sıkışmaya teşebbüs edebilir hatta sıkış(tır)ıp yarım göt oturabilir.
  • belediyenin derhal standartlarını açıklaması gereken koltuktur. 2 adet küçük göt mü yoksa 1 adet büyük göt için mi tasarlandı? en azından 2 adet orta göt bu koltukta oturmaya çalıştığında cam kenarında surat asan amcaları, teyzeleri bilgilendirmeliler.
  • hem eksik hem fazla. geride bıraktıklarını izleyen çaresiz ama umutlu ile yol kesen gamsız ve beklentisizi yan yana getirir.
  • metrobüste bulunanı insana hayatının en zor anlarını yaşatabilecek şekilde tasarlanmıştır. hele ki yaşlı bir teyzenin yanına oturursanız güzelim uzunçayır yokuşlarında tek lobunuzu koltuga dayar digeri bagımsızlıgını ilan etmiş bir şekilde durur ve bir yandan da demirlere tutunarak yere çakılmamaya çalışmak zorunda kalırsınız.
  • sevgililer içindir.gerçekten bak.toplu taşıma araçlarına getirilmiş çok büyük bir reformdur.
    yalnız kız tarafının çıtı pıtı olup çok yer kaplamaması lazımdır ki sevdiceği sıkışmasın.*
    he topluysa hanım kızımız o zaman çiftli koltuklarda yer kapmaya çalişsınlar.

bir diğer metrobüs reformu ise en arka tarafta loca gibi yüksek olan yerde, tam ortadaki koltuktur.onun sırrını ben de henuz cozemedim, araştırıyorum.
    bakınca geniş gibi ama aşağı doğru daralıyor, öyle bir şey.*
  • engelliler ve çocuklu anneler içindir.
  • üreticiler arasında obez koltuğu olarak geçer.
  • metrobüslerin en önünde şoföre göre sağda bulunan koltuk. koridor tarafında oturan kişi uzunca bir yolculuktan sonra bel fıtığı ile yolculuğu sonlandırabilir.
hesabın var mı? giriş yap