şükela:  tümü | bugün
 • sinirlendiği takdirde otobüsten inip birdenbire önüne çıkan arabanın şoförüne dayak yemek baba parası yemeye benzemez şeklinde çemkirme potansiyeline sahip insandır...
  (bkz: baba parası yemek)
  (bkz: dayak yemek)
 • şu olayı yaşatan şöförün ta kendisidir:
  (bkz: #14904664)
 • son durağa yakın bir yerde ineceğim. otobüsten herkes iniyor. şoförün arada çekingen bir şekilde arkaya baktığını görüyorum. tırsıyorum hafiften. durağa yaklaşıyoruz, ayağa kalkıyorum.
  şoför, durağa daha olduğunu ima eden bir el hareketi yapıyor. yazı ile anlatılamayacak bir işaret bu. ama yapıyor işte onu. sonra omuzlarını çocuksu bir şekilde silkeliyor. resmen çocuk gibi, şirin olmaya çalışan bir şekilde ama. eblek eblek şoförün suratına bakıyorum ben de. bu, omuzları armalı, güneş gözlüklü bu adamın neden böyle garip davrandığını anlamaya çalıştım.
  sonra, bir sigara çıkardı cebinden. yaktı sigarayı. derin bir nefes çekti. aynadan bana bakmaya devam etti. suratımı asıp "öff" dedim. başını eğdi. omuzlarını silkti yine. son durakta durmayacak, hemen diğer tura başlayacaktı demek ki. sertçe söylediğim üf'üme karşılık, koca adam suspus olmuş kafasını önüne eğmiş, çok içli bir biçimde sigarasını içiyordu.

  otobüste sigara içmesi elbetteki yasak. asla onaylamıyorum. ama, konuşmadan yaşadığımız bu diyalog, ve en çok "geçer" "yok, geçmez, şu numaraya bineceksin" dediğini işittiğim adamın ruhu olduğunu hatırladım. büyük ihtimalle o da bir yolcusunun ruhu olduğunu o sıralarda daha çok hissetmişti.
  bütün gün direksiyon başında olmanın en önemli lüksünü yasak kılmışlardı ve bir "kaçamak" yapacaktı bir laf etmezsem. açıkçası, o kocaman adama karşı "burada sigara içemezsiniz" itirazına girişecek enerjim de, isteğim de yoktu. havamı kirleterek yaptığı hatayı, çocuklaşarak fazlasıyla telafi ettiğini düşünüyorum zaten.

  gülmeye başladım. o biraz daha tedirgin güldü.
  sonra indim işte.
 • yaşadığım şehirdeki bazıları o kadar seksi ki türkiye'de yaşasalar şu anki dizi oyuncusu kadınlar aç kalırlardı.
 • e-5'in taksi ve dolmuş şoförlerinden sonra üçüncü sahibi, kendinden fazlasıyla emin toplu taşıma aracı sürücüsü.

  arkadaş aracıma çarpmışsın, suçluyu suçsuzu boşver, etraftaki ondan fazla araç durdu ama sen bir an bile duraksamadan yoluna devam ettin.
  umarım yolcuların işlerine yetişmiştir. önünde saygıyla eğiliyorum.
 • çoğunluğu kadındır adana'da.
 • araba kullanmaya yeni baslayan sofor pratik yaptikca kendini gelistirirken belediye otobusu soforlerinin kabiliyeti zamanla korelir ve daha beter otobus kullanmaya baslar.
 • virajlara tazmanya canavarı gibi girip durağa geldiğinde road runner gibi fren yaparak yolcuların ayaklarını yerden kesen meslek erbabı. büyük ihtimalle kendisini tüm gün çıldırtan yolculardan onlara coyote muamelesi yaparak intikam almakta.
 • baska sehirleri bilmem ama izmirdekileri dunyanin en buyuk organize teskilattir.

  bi kere cok artisler. sakal biyik, kupe, sivil kiyafet.

  kaza maza olsa sikine takmaz. basar gider. durmaz bile.

  arada keyfi gelir 2 bin kusur maasina yeni zam icin yola cikmaz, grev yapar. gece 10 da coluk cocuk, kadin durakta, sokakta kalir. hicbirinin sikinde olmaz.

  ben boyle rahat is gormedim amk.