şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: beleş tepe)
 • ayrıca counterstrike adlı oyunun de_dust adlı haritasında bir sote noktası.
 • (bkz: seyrantepe)
  (bkz: aslantepe)
 • bizim tekyumruk gibi bir değerimiz var galatasaray'lı insanlar olarak. menşın atmışlar metin kurt yalnızlığından beleştepe'ye; güzel bir cevap gelmiş, hayır dostum size karşı boş değiliz demişler.

  hayır duygusal insanlarız da bu kadar renkli renksiz güzel olunmaz.
 • barcelona futbol kulübüne, arda turan'ın evet kampanyasına katılmasıyla ilgili, bir mektup yazan değerli taraftar grubu.

  (bkz: beleştepe'nin barcelona'ya yazdığı mektup)

  "merhaba bir kulüpten daha fazlası olan barcelona kulübü,
  faşist franco’ ya karşı dövüşenlerin çocukları,
  merhaba katalunya halkı,
  sizlere, kulübünüzün oyuncusu arda turan’ın ülkesi türkiye’den sesleniyoruz.

  arda turan neden ortak gündemimiz oldu onu anlatmaya çalışacağız.

  cumhuriyet rejiminin tek adam rejimine dönüşmesini sağlamak üzere iktidarın dayattığı 18 maddelik yeni anayasa değişiklik paketi 2017 nisan ayrında referandum ile türkiye halkına sunulacak.
  bu değişikliklerle güç tek bir kişide toplanacak, her türlü muhalefet sindirilip yok edilecek, faşizm artık dişlerini saklama gereği bile duymadan tüm çıplaklığıyla halklarımızın üzerine çökecek.
  ülkemiz vatandaşı ve kulübünüzün oyuncusu arda turan ve birkaç diğer türk futbolcu futbolcu bu değişikliklere evet diyeceklerini açıklayarak sosyal medyada topluma “evet “ demeleri çağrısında bulundular.
  bizler, beşiktaş taraftarı olarak kulübümüzde oynayan ve oynayacak olan oyuncuların önce iyi insan olmaları yönünde tavır belirleyen bir gelenekten geliyoruz. bu nedenledir ki nice “iyi” oyuncunun çabucak kovulduğu kulübümüzde nice vasat oyuncular da efsanemiz olabilmiştir bu sayede.
  “no pasaran “ sloganını bayrak edip franco faşizmine karşı mücadele etmiş barcelona halkının kulübünün de bizler gibi düşüneceğinden hareketle arda’nın anlayış biçiminin farkına varmalarını istedik.
  bu anlayış ; ırkçıdır, mezhepçidir, laiklik düşmanıdır. bu anlayış savaş çığlıkları atıp barış diyenleri tutuklar. bu anlayış kadın düşmanıdır; kadını ikinci sınıf vatandaş olarak görür. bu anlayış; hırsızdır, adları yolsuzluklara karışmıştır, bu anlayış tüm bu suçlarının yanında, gücü yeni anayasa ile tamamen kendi tekellerine alıp halkı ve muhalefeti sindirmek istemektedir. işte arda turan evet dediği anlayış budur.
  işte bu yüzden ülkemizde ve dünyada bir çok taraftarı olan barcelona kulübüne ve felsefesine yakışmamaktadır.
  arda turan’sız bir barcelona ile istanbul’da bir gün görüşmek dileğiyle .

  “no pasaran”

  hayır !

  barıştan ve özgürlükten yana olan beşiktaşlılar

  #hayır"
 • "evin en güzel yeri "besiktas in güzide taraftar grubu