şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit : başlığa entry girerek ve özel mesaj yoluyla destek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum elimizden geleni yaptık, olduğu kadar..
  kapı kapı dolaşmak benim fikrimdi başlığı acmaktaki amacım ise burada fikirlerimizi sunup daha iyi olanların üzerinde durup gündem oluşturup başarabilirsek eğer ufak bir kıvılcım başlatarak dokunabildigimiz kadar insana bir şekilde dokunabilme düşüncesidir.

  malum ailenin yasa dışı para transferine ilişkin kılıçdaroğlu'nun gösterdiği belgelere her zamanki gibi havuz medyası tarafından inanılmaz bir karartma uygulanıyor. internetin muhalif mecralarında gezinmeyen sizin benim gibi insanların bu belgelerden,yaşananlardan hiç bir şekilde haberi dahi yok. günlük aktivitesi televizyon izlemek olan ülkemin güzel vatandaşlarına bu konuyla alakalı haber kanallarında en ufak bir bilgi dahi verilmiyor. malumunuz trt canlı yayın sırasında konu buraya gelince yayını kesti diğerleri zaten hiç göstermedi.

  oysa bu yaşanan rezaleti halkımızın bilmesi lazım.

  sevgili chp yöneticileri kısıtlı aklımla sizlere naçizane bir öneri sunacağım (buraları okuyorsunuzdur,siz de okumuyorsanız kim okuyacak?)

  -tüm belgeleri orjinaline sadık kalarak çoğaltıp ülkedeki tüm hanelere posta yolu ile tek tek ulaştırın(gerekirse kampanya açar parasını biz toplarız)
  -belgelerin gönderilmesine hükümet engel olursa eğer hali hazırda var olan teşkilatlarınıza bu belgeleri gönderip bizlere bildirin isteyen kişiler belgeleri alsın eşine dostuna konu komşusuna dağıtsın.
  -hiç olmadı kampanyaya ön ayak olun sadece belgeleri teşkilatlarınıza fakslayın bizlere verilmesini sağlayın çoğaltıp her gün yürüdüğümüz caddelerde binalara bırakalım.

  sözlük hayatım boyunca ilk ve son defa sizlerden başlığıma destek verin ricasında bulunuyorum arkadaşlar. lütfen bana destek verin bir şeyler değişecekse eğer bu çorbada bizim de katkımız bulunsun. bu şekilde devam ederse durum gösteriyor ki bu rezillik de diğerleri gibi unutulup gidecek. zaman elini taşın altına koyma zamanı.

  önerisi olan arkadaşlar bana iletirse başlığa eklemekten onur duyarım.

  edit : çok mantıklı bir öneri olan 'telefonlara sms ile bilgilendirme yapılması' önerisi eklendi.

  edit : swallowed arsenic'in önerisi : partinin genel merkezi bu belgeleri basılabilir pdf formatında yayınlar, herkes bulunduğu binadaki kişiler kadarını evindeki printer'dan basıp binaya dağıtırsa?

  edit : sailorbogazici : partilere saldırmak yerine insanlara krizi anlatmasini tavsiye etti ve pdf olarak yayinlansin çıktı alalım diyen arkadaşlarimiz var. insanlar bir yerden başlamak istiyorlar ne mutlu.

  edit : onuraydin nickli yazardan : bugünü milat olarak kabul ederek, "istifa etmeyeli 1 hafta oldu, 2 hafta oldu, x oldu tarzında başlıklarla takip edilmeli."
  bunu takip edecek,unutturmayacak bir arkadaşımız elbet çıkar diye düşünüyorum.

  edit : ınstagram,facebook,twitter vb sosyal platformlarda bu belgelerin reklamlar aracılığıyla gündemde tutulması yönünde pek çok yazarın talebi var,buraya bırakıyorum.

  çaylaklar editi : arkadaşlar sizlerin yazdıklarını da okuyorum önerilerinizi dile getirin ben de sizin sesiniz olmaya çalışacağım elimden geldiği kadarıyla.

  peşin edit : partiler umrumda değil beni ilgilendiren ülkemizin içerisinde yer aldığı rezil durum ve bu rezilliklerin bizlere olan kötü yansımaları. bilgilerin doğrulanması ve yandaş medyanın sahte sahte nidalarına kapak olması bakımından sayın kılıçdaroğlu'nun belgeleri yayınlaması lazımdır aksi taktirde -ne yazık ki- yine unutulup gidecektir. eğer belgeler sahte çıkarsa ben de buradan özrümü en aciz şekilde dilemekten utanmam.
 • açıkçası dağıtılmasına gerek yok, web sitesine yüklenip mesaj yoluyla telefonlara iletilse fena olmaz. hem çok daha hızlı hemde az masraflı...

  edit : arkadaşı tebrik ederim güzel ve desteklenmesi gereken bir düşünce, ancak bir gerçek var. gel de bunlara anlat

  durum aynen bu şekilde
 • kesinlikle desteklenmesi gereken kampanya.

  ev ev dağıtmak zor olabilir ama yukarıda arkadaşın da dediği gibi sms ile ulaştırılabilir.
 • anlamayan, anlamak istemeyenlerin göz(t)üne sokulması gereken belgelerdir.
 • 17-25 aralık sürecinde yapmaları gereken şey de tam olarak buydu. saçma sapan seçim reklamları yerine o ses kayıtlarını köy köy, mahalle mahalle insanlara dinletmeliydiler...
  bir kere sen ana muhalefet partisisin. herşey bir yana daha fazla oya ihtiyacın var. böyle bir fırsatı nasıl kaçırırsın. olayın hukuki boyutunu bilmediğim için tamamen cahil cüretiyle söylüyorumbunları lakin doğru kullanıldığı takdirde bu belgelerin hem adalet hem de siyasi dönüş açısından karlı bir çalışma olacağı kanaatindeyim.
 • kesinlikle desteklediğim olay. 1 kişi 1 kişidir
 • desteklediğim kampanya.

  hocam facebook ve twitter gibi mecralarda sponsorlu gönderi ile bütün millete gösterilebilir.

  sms ile olmaz,dava açar aktroller. benim numaramı nereden buldular diye sorun çıkartırlar. çok güçlü bir reklam ile sosyal medyada bu belgeler gösterilebilir.
 • kahvehanelerden camilere, okullardan toplu taşıma araçlarına, özellikle anadolu'da, ev ev dolaşıp yapılması gereken faaliyet.

  bir de sosyal medya ayağı olmalı, nasıl bu troller yalan haber yayıyorsa vatansever insanlar da gerçekleri yaymalı.

  adalet yok ama sandık var, unutmamalı.
 • seve seve destekleyeceğim kampanyadır. şuan 250 kişinin çalıştığı bir şirketteyim. 17 kişinin bulunduğu bir kattayım ve bilip umursayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. . benim gibi masabaşında çalışmayan ve yoğun şekilde çalışan kesim akşam evlerine saat 7 civarı gittiklerinde show haberin o elmanın içinden armut çıktı haberlerini ve atvnin, trtnin, kanal d nin, starın güllük gülüstanlık haberlerini izleyip (izlerlerse) dizilerine dalacaklar.
 • desteklediğim kampanya.
  sosyal medyaya görüntü olarak da koyulsun.
  sms de atılsın, fotokopi olarak da dağıtılsın.