şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "bizim m. kemal’i red etmemizin nedeni, müslümanlara yaptığı zulümdür…

kuran’da müslümanların hangi kanunlar ile yönetileceği cenab-ı hakk tarafından bildirilmiştir ve bu kanunlar ile hükmetmeyenlerin kafir, zalim, fâsık oldukları beyan edilmiştir… " kısmını okuduktan sonra saçma sapan bulup siteyi spam olarak işaretledim. kuran'da müslümanların neyle yönetileceğini bildiren bir ayet okumadım ben hiç.
  • "facebook’ta faaliyette bulunduğum müddet zarfında yaptığım paylaşımlara tepki gösteren, hatta ağza alınmayacak küfürler eden yüzlerce kemaliste rastladım. bazılarının evvela müslümanmış gibi yorum yaptığına ancak daha sonra müslüman olmadığını itiraf ettiğine hayretle şahit oldum. bunlar genelde dinsiz veya sabetayisttir, yani aslen yahudi olduğu halde müslüman gibi görünenlerdir".

gerizekalılığın sınırlarını zorlayan site. ülkede nefretten beslenen kesimi çok güzel temsil ediyor bu kadir ismindeki yazarımsı. allah akıl fikir versin.
  • onların dilinden konuşmak gerekirse;

yahudi bir ailenin çocuğu olarak ateist olmaya karar vermiş scott berkun'un kurduğu wordpress'te hazırlanan ve ona para kazanıran web sitesidir.

(bkz: al sana belge)

http://thehypertextual.com/…tion-with-scott-berkun/
  • ölümüne sıkıcı bir site. allah'ım, "iki dakika bakayım" dedim; içim kıyıldı yeminle. o nasıl photoshop çalışmaları ya, allah sizi ne yapmasın.
  • içerik hakkında söyleyecek pek bir şey yok, mevzu belli zaten. ama sitenin sahibi olduğunu tahmin ettiğim kişi "xy kimdir?" şekilli bir bağlantı vermiş. ona göz attım, dördüncü murat görünüşlü cihad eden birisiymiş, facebook'da sayfaları varmış.
    bir sayfalık yazıda xy ile ilgili verilmiş bilgi bu, gerisi laikler, dinsizler, kemalistler, yahudiler, sabetayistler ve atatürk.
    kendini bile ancak kime düşman olduğunu söyleyerek tarif edebilen kimselerden kaçınmak gerek. bir de hayattaki tek başarısı internette sayfalar oluşturmak olan insanın gerçeği bulmuş, ermiş, arınmış tavırlarını hala kafamda bir yere oturamıyorum.
  • gerçekten rezil ötesi bir site. kadır mısıroğlu, mustafa armağan safsatalarını millete gerçek tarih diye dayatıyorlar, bizim de boynumuzun borcudur buradan cevap vermek. şunla başlayalım.

http://belgelerlegercektarih.com/…erbaycan-ihaneti/

bir mektuba dayanaraktan , mektubun tarihini, dönemin şartlarını ve altyapısını düşünmeden atatürk azerbaycan'ı sattı demişler. argumanlara bak, rezillik.

bakın yavrucaklar 1828'de osmanli rus harbi sonrasi yapilan edirne antlasmasinda azerbaycan osmanli'dan gitmedi mi , o topraklar icinde herhangi bir hakkimiz kaldi mi 1829'da , kalmadı. daha sonra 1918 de azerbaycan bolsevik devrimi sonrasi ayrilir, bagimsiz olur, iki sene sonra sovyetler burayi kendilerine bağlar.( nisan 1920 ). simdi burada paylasilan yazi da nisan 1920 de, bolseviklerin azerbaycani almasi sonrasi bir zaman dilimi. bre gerizekalilar, ne yapsin ataturk , 100 senedir zaten toprakta soz hakkin yok senin, basinda yunanlar, fransizlar, ingilizler milli mucadele veriyorsun , ne yapsin, bir de sscb'ye kafa tutup, milli mücadeleyi tehlikeye mi atsın? lenin ile ataturk un iyi iliskiler icinde bulunmasi dönemin şartları gereği gayet normaldir, kurtulus savasi muhimmatlarinin bir kismi rusya uzerinden gelmistir, herseyi gectim , azerbaycan'a devamli buyuk elci gonderen, ve azerilerin gozunde ayri bir yeri olan ataturk'e bu kadar mesnetsiz sallamak ayiptir. hiç olmadı neriman nerimanov'a bak, hiç olmadı kars antlaşması'na bak, atatürk satın alıp, azeri kardaşlarımızı ermeni zulmunden koruduğu nahcivan toprağına bir bak. ayıp be kardeşim, 13 senedir bıkmadınız yalan tarih yazmaktan, insanları zehirlemekten.
  • cahil dincilerin ota boka "kaynaklarlan belgelerlen gonusuyom" diye atladigi ve bu sayede dogru tarafin kendisi oldugunu zannettigi amaci belli, gecerliligi ve tarafsizligi belirsiz internet sitemsi garip yayin organi.

amerika'da universite'de hocam sunum yaparken, "bu bilginin kaynagi var mi?" demisti, ben de ona "xyz websitesinin bilmem kacinci yilki arastirmasi" demistim. ve asil vurucu soruyu sordu, " peki bu kaynak gecerliligi ve gercekciligi var mi? sonucta internet cagindayiz, herkes oraya birseyler* yazabilir, birseyler paylasabilir" demisti.

iste universite'de arastirma yaparken ilk yapman gereken konu kaynak bulup yazmak/tartismak degil, buldugun kaynagin gecerliligini ve objektifligini arastirmak. dinci kesime biri bunu anlatmasin gariplerim uzulurler, birakin "ben bilgilirlin gonusuyom yeaa" desinler...
  • içerisinde en ufak bir aşağılama, küçük düşürme olmayan yorumlarımı yayımlamayan site. demek ki işlerine gelmedi yorumlarımı yayımlamak.

atatürk'ün mal varlığının irdelendiği yazının altında, kaçak saray'a yöneltilen eleştiride kaçak saray'ı savunmuş "cumhurbaşkanlığı makamı için yapıldı" diye (http://i.hizliresim.com/qmokgz.jpg). ben de özetle "bu saray, chp/dsp döneminde yaptırılsa ve içine ahmet necdet sezer oturtulsa yine böyle mi düşünecektiniz?"i de içeren uzun bir yorum yazmıştım. benim yorumumdan sonra başka görüşlere yorum yapmış yani yorumumu gördüğü kesin ancak nedense bu dâhil toplamda üç farklı yazıya yaptığım üç yorumumu görmezden gelmiş.

suç, bunları önemseyip bunların yazılarına yorumlarda bulunanda.
  • rıza nur'un hatıratını "sahih" kaynak olarak belleyen, ne idüğü belirsiz bir sürü kaynak ile atatürk'ü yahudi, ingiliz, ermeni vb. bir sürü yobaz hakaretine maruz bırakan site.
  • annesinin kim oldugunu belgelerle açıklaması gereken bir çocuğun ağır saçmaladığı sitedir. fetö telefon dinlemelerini sözde atatürk'ten esinlenerek yapmış yetmemiş en büyük darbeci ve kriminal de atatürkmüş.
    ulan sike daşşağa sürecek beyin yok sizde yemin billah bak söylüyorum boyle bir kin nefret ömrümde görmedim. sanki işgal savaş falan olmamış bu ülkede düşman yurdu işgal etmemiş gibi kendilerince yalan yanlış tarih yorumluyor bu dingil. bi bitmedi şu kemalizm düşmanliginiz bu kadar çok şeriat ile yaşamak istiyorsaniz aha buradayim. isteyin sizin için rakka yol masraflarinizi karsilayip sizin bir aylik ev masrafinizi da karşılamazsam orospu çocuğuyum ama siktirin gidin artik bu diyarlardan. anasını siktiniz ülkenin yalan yanlış bilgilendirme ile cumhuriyet düşmanlığıyla.