şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: https://twitter.com/…ekli/status/877075369303658496)

gazeteci haluk yürekli tarafından iddia edilmiştir.
    uyuma! büyük galatasaray taraftarı. yalandan transfer haberleriyle uyutulma!

konunun takipçisiyiz.

ayrıca #68540485
  • çok da umrumuzda dedirten 8 kişidir.

açıkçası pek çok avrupa'da olan transfere baktığımızda bu tarz aracı, ricacı, iknacı kişilerin para aldığını görüyoruz. koskoca messi bile sözleşme yenilemede babasından kayınçosuna kadar herkese avanta sağlıyor yani.

galatasaray bunca zamandır armudun sapı üzümün çöpü diyerek yaptığı hiçbir transferden hayır görmemiştir. mesele transferse ve para harcanması gerekiyorsa harcayacaksın. bütün takımlar aynı şekilde transfer yapıyor.

bugün ribery galatasaray'dan marsilya'ya neden kaçtı? drogba galatasaray'a nasıl geldi. bunların hepsini bir araya koyunca gerçekten kimin ne kadar para aldığı önemli değil. şu takıma adam gibi top oynayacak adam gelsin gerisi bizi ilgilendirmez. ha tabi kantarın topuzunu kaçırıp da yeteneksiz adama 5-6 milyon basmasınlar.

nedir konu belhanda. bu adam iyi topçu mu? iyi topçu. galatasaray'ın ihtiyacı var mı var. bitmiştir. isteyen istediği avantayı alabilir. belhanda sahaya çıkıp görevini yaptıktan sonra isterse fas'taki sakat ninesine açıktan 400.000 euro verilmiş olsun.

her boka muhalefet edeceğiz diye galatasaray'ın gerçek emellerine balta vurmaya gerek yok bence. bugün fenerbahçe'nin yaptığı transferlerin çoğunda hep böyle avantacı insanları görürsünüz. çok geriye gitmeye gerek yok fb mehmet topuz'u bjk'nin elinden almak için bildiğin mafya soktu araya mafya bile avantasını aldı transferden yani. bu tip şeyler paranın döndüğü her yerde olur.

ha olmasın mı diyorsunuz? o zaman yıldız transferi falan beklemeyin kardeşim. alın 2. ligden 10-15 temiz topçu ama ondan sonra bu takım şampiyon olamıyor diye yorganları kemirmeyin.

ek: aynı adamı 10 tane takım istiyor. o adamı "sen diğerlerini boşver galatasaray'a git" diyerek ikna eden adamlar varsa zaten avantasını alması lazım yani. o para da kendisine helaldir. adam iş bitiriyor sonuçta. ha iş bitirici adam gerçek galatasaraylıdır "ben para mara istemiyorum yeter ki bu transfer olsun" diyordur o adamı zaten kulube yönetici yapmak lazım. yoksa düşün belhanda'yı galatasaray'a ikna edecek manevi gücün olacak milyon euroların döndüğü yerde çorbadaki tuzdan sen de payını alırsın yani. ha ben gerçek galatasaraylıyım almam. ama benim eşim dostum futbolcu olsa, etkileyebilecek noktada olsam beşiktaş gelse "kardeş bu adamı sen ikna edersin" dese gözünün yaşına bakmam derim "200.000 patlatın ben ikna ederim hallederim" diye çözerim mevzuyu.
  • şu #68957687 entriyi giren yazara
    komisyonu bizzat kulüp yöneticileri alıyorsa ne olacak peki? diye sormak istediğim mide bulandıran olay.
  • zamanın da bursaspor tesislerine kadar gelen yattara'dan vazgeçilme sebebidir. bir siyah transporter dolusu adam komisyon istemişti hatta berberi de dahil 13 kişi. bence berberi hakediyor yattara'nın futbolundan daha istikrarlı adam.

yeni nesil transferler hep böyle oluyor önce haberi yapılıp taraftarlardan bunu alın diye baskı yaratılması sağlanıyor yönetimde iletişime geçelim diyor hoop düşüyor menajerlerin kucağına. sezer bravo, metin korkmaz, muzzi özcan bunlar ciddi soruşturulması gereken adamlar.
  • 8 kişi bölüşecekse 1m az değil mi?
    adam başı olmasın o?
  • talihlilerden(!) yedisinin sıralı tam listesi...

https://twitter.com/…ertr/status/877291199576637440
  • listede bende varmıyım diye göz attığım tweet olmuştur.
  • dedeme durumu iletmem ile birlikte "onlarda evine ekmek götürsün oğlum" demesi bir olmuştur.

eski ve basit insanların hayata bakışını, olumlamasını 20 sene sonra hiç göremeyeceğiz. onur yerine sikko çocukların yarışını izleyeceğiz. yazık bize. bitmişiz.
  • bonservissiz oyuncu almayan yönetimden beklediğim ve dogruluguna inandığım haber.

ffp varken 3-4 oyuncunun hepsine 8 milyon euro sözleşme yapılır mı? biz de salağız zaten. bari drogba ve sneijder gibilerini getirin de, oradan komisyon yiyin.