*

şükela:  tümü | bugün
  • az önce recep tayyip erdogan'in belirttigi ifade. 2053, 2071 hedefimiz, belki ben o günleri göremem demistir.

aaaaa, allah korusun cumhurbaskanim. siz tabi ki göreceksiniz o günleri...

edit: 2053 yerine 2052 yazmışım, düzeltme.
  • en iyi ihtimalle 37 sene daha yaşayacağına inanıyor.

beyler :(
  • (bkz: belki)
  • belki göremem diyerek temel hedeflerinden birinin ölümsüzlük olduğunu kanıtlamıştır.
    arkadaşlar durum ciddi. adam crowley ile mi anlaştı, ab-ı hayat arama timi mi kurdu ne yaptı bilmiyorum kendinden çok emin konuşuyor. korkarım kendisi marvel villiani gibi bir şey olacak yakın zamanda allah muhafaza.
  • adam 54'lü. yani 2071'de 117 yaşında oluyor. ama o zamana kadar yaşamama ihtimalini bile belki olarak değerlendiriyor. bu adamın çevresindekilerin kendisini nasıl gazladığını biliyorduk da artık ne anlattılarsa iyice uçmuş.
  • doğruluk payı yüksek bir beyanat. 2013 tuik verilerine göre türkiye'de erkekler için ortalama yaşam süresi 73,7 yıl. 74 diyelim. son dönem siyasilerine bakarsak; ortalamaya göre süleyman demirel 15 yıl, bülent ecevit 7 yıl, erbakan 11 yıl, erdal inönü 7 yıl fazla yaşamışlar. ortalamasını alırsak 10 yıl yapar. şu anda rte 62 yaşında olduğuna göre; istatistiklere göre 22 yıl sonra yani 2038 yılında vefat edecektir. eksi artı 2 yıl sapma ile 2036-2040 yılları arası diyebiliriz.

not: bu entry'im burada bulunsun. hesabım tutar ve o yıllarda hala hayatta olursam editlerim.

peşin edit: kenan evren'i asker olduğu için, özal'ı ise doğal sebeplerden ölmediği için hesaba dahil etmedim.
  • iki tane 2053 veya 2071 olmadığına göre türkçe anlatım bozukluğu ortaya çıkmaması için "-ler" eki kullanılmaması gerekir. bunun tek istisnası milattan önceki ile milattan sonraki bahse konu yılların aynı anda görülmesi olabilir ki, bu şimdilik imkansız. onun dışında reisi cumhur'un sözü üzerine fikir yürütmek bizim haddimize değildir.
  • içinde bir adet, o günleri görme ihtimalini de barındıran cümle.

bunlar başkanlık sistemi getireceğiz ayağına ölümsüzlük sistemini mi getirecek acaba. tövbeler olsun..
  • ben hep 50 yıllık yaşadığımdan sikimde olmayan beyanat.