• ilk dinleyiste kendine baglayan sarkilardan. can bonomo'ya da şair bey diyeceksiniz
  • orjinal versiyonunu, içerdiği progresive tınılar sebebiyle daha çok sevdiğim sertab erener teklisi. bir de bonomo söyleseydi nasıl olurdu ki diye düşünmeden edemiyor insan.
  • sertab erener'in yeni teklisi. gerçekten bir şeyler değişti artık sertab'da, tesadüf aşk'la başlayan süreç dolu dizgin devam ediyor. kırık kalpler albümü'nü öylesine dinlemek için açıp, şok içinde kalmıştım. kendisinden yıllar yılı bir albüm dolusu güzel şarkı dinlemeyi özlemiştik zira.

şöyle bir silkindi ve kendisine geldi. bu şarkı da gerçekten çok güzel olmuş. sözleri eğer dinlerken yazma kaynaklı bir hata yapmadıysam şöyle;

gölde yalnız yüzen suna
    çölü aşan kör fırtına
    vur gayrı yükümü sırtıma
    ben (hem) belki de dönerim

bir duman çek beni gitmeden
    tan yeli seherden esmeden
    kesilme yemeden içmeden
    ben belki de dönerim

boynunu koklarım gitmeden
    çıkar giderim ses etmeden

camları sıkı ört, ses olur
    geceler orman
    telefona yakın ol hoş olur
    arayıp sorman
    cemre bir dökülür
    dövülür yeni harman
    belki de dönerim

üstünü sıkı giy üşüme
    geceler ayaz
    resmime sarılıp yat uyu
    özlersen yaz
    güllerime su ver bu bahar
    önümüz yaz
    belki de dönerim

gölde yalnız yüzen suna
    çölü aşan kör fırtına
    vur gayrı yükümü sırtıma
    ben (hem) belki de dönerim

yürür ayaklarım kendinden
    ruhumu yollar incitmeden
  • sertab erener’in turuncu albümü kendi paramla aldığım ilk albümdü. dolayısıyla çok severim ve özeldir benim için. sonrasında da hep takip ettim albümlerini fakat o tadı bulamadım. kısmet bu şarkıyaymış. o kadar güzel sözler, o kadar güzel bir yorum, o kadar güçlü bir düzenleme ki beklediğimize değmiş. can bonomo’ya da helal olsun çok yetenekli bir şair kendisi.
    fakat ah o sertab.. ahhh o nasıl bir yorum nasıl bir ses hiç bozulmadı yıllardır. günlerdir başka hiçbir şey dinleyemez oldum. orjinal versiyonunu seviyorum diğerleri bu kadar etkilemedi. rock haliyle daha vurucu. güm güm iniyor insanın kalbine.
  • ilk dinlemenin ardından akustik ve alternatif versiyonlarından orijinalinden daha fazla tat aldım. sindirince yeniden geleceğim buralara.

dumanı üstünde sertab erener teklisi.

sindirdim de geldim.

ozan yılmaz versiyonu diğer iki versiyonun da açık ara önünde, çünkü şarkıyı olması gerektiği gibi yaylılarla süslemiş. şarkının diğer iki versiyonunu dinlerken enstrüman kıtlığı yaşanıyor. belki de bir sertab'ın oda müziği düzenlemesi olmalıydı bu şarkı için. sertab erener'in sesi bana kalırsa yaylılarla çok daha lezzetli geliyor.
  • dünden beri bonomo’nun sözlerini mi yoksa sertab’ın sesini mi daha çok sevdiğime karar verdiremeyen şarkı.

https://youtu.be/vqagavz5c3q
  • sertab erener'in çok özlenen bir şarkısıdır. sanki hep varmış da dinlememiş, hasret kalmışım gibi.
    çok uzun zamandır bir şarkıyı başa sarıp sarıp dinlememiştim.
  • yedi kez taşındım. tek bir kere bile şaşırıp eski eve gitmedim.
    yüksek ihtimal dönmem.
  • bugün spotify sayesinde tanıştığım sabahtan beri kaçıncı kez dinlediğimi bilmediğim sertab şarkısı.

müzikalite, düzenleme, sözler ve tabi ki sertab' ın sesi ile tamamlanmış komple bir eser olmuş. bu dönemde böyle güzel bir şarkı, özlemişiz.

teşekkürler sertab erener ve can bonomo
  • yeni sertab erener şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap