şükela:  tümü | bugün
  • bir şeyler alırsınız ve hevesinizi alana kadar onu kullanır, daha sonra ise olduğu yerde emekliye ayırırsınız o aldığınız her ne ise artık.

herkesin kıyıda köşede tuttuğu ilerde belki bir gün kullanırım kafasıyla kenarda beklettiği bir şeyler vardır illaki.

mesela birkaç yıl önce aldığım dslr fotoğraf makinemi yılda en fazla 3 kere kullandığımı hatırlıyorum. eskisi kadar cezbetmiyor. yerini akıllı telefonlar aldı ve işimi görecek kadarda yeterli oluyor zaten.

fotoğraf makinemi satıp satmama konusunda kararsız olduğumu arkadaşıma anlattığımda, boşver yarın bi gün çocuklarının fotoğrafını çekersin, satma dursun bi kenarda demişti. öyle deyince vazgeçtim vazgeçmesine ama acayipte bi hüzün kapladı aslında...

sen belki yıllarca bir kenarda tut beklet, lazım olur diye koru, hayal et o günleri ama o amına kodumun zamanı hiç gelmesin.

hayat ben senin taa amına koyayım, evet yine!
  • at gitsin. yukun kuculdukce ruhun ozgurlesir cunku. ne yuku deme hic! son bir ayda hic kullanmadigin her seyi at gitsin. onlar hep yuk cunku sana.