şükela:  tümü | bugün
  • "aslında başlık belki mi daha acıdır keşke mi sorunsalı" olacaktı ama kabul görmedi.

"belki" de bir umut söz konusudur. hayaller henüz bitmemiştir,gerçekleşme ihtimali vardır ancak beklemek bazen kaybetmekten daha çok acıtır.
    ne olacaksa olsun sabırsızlığı, her an bir beklenti ve çarpıntı durumu vardır.

"keşke" ise yapılan bir eylemden yada söylemden dolayı duyulan pişmanlığı ifade eder. kazandırdığı en önemli şey tecrübedir ancak kaçan balık büyük olacağı için insanın içinde sürekli bir uktedir.
  • hali hazırda yaşadığımız şeyler zaten birinin keşkesi birinin belkisi.
    hayat hiçbirimize adil davranmıyor. dolayısıyla çoğumuzun kendi hayatında direkt olarak etkisi yok. zaten kendisi seçimlerden oluşan hayat günahıyla sevabıyla bir şekilde akıp gidiyor.
    malum bir şekilde zamanı bükemediğimizden dolayı keşkeler hep keşke, belkiler ise bir olasılık olarak katı bir şekilde kalacağından dolayı ;
    https://www.youtube.com/watch?v=ovh2-sce0n4
  • "keşke öyle yapsaydım,
    hayatım daha güzel olabilirdi.
    belki..."

"belki öyle yapsaydım
    hayatım daha güzel olabilirdi.
    keşke.."
  • “rengi koyu olan her zaman daha acıdır.” diye cevaplanası ekşi sözlük anket şeysi.
  • belki'de bir umut söz konusudur diyen arkadaş çok yanlış gelmiş.
    belki, keşke'nin insanın kendisine itiraf edemediği halidir.
  • "pismanlik insanin cehennemidir" keske de pismanlik icerir.

belki ise kucuk bir umuttur lakin yavan bir umut, hayalkirikligi olusturabilir.

yani, hangisinin daha cok acitacagi kisiye gore degisir.
  • acaba ikisini de döver.
  • belki bok keşke ise kaka sonuç belli .
  • gelecek için kullanılıyorsa belki atanamamış beklentidir, keşke atanmış.
    geçmiş için kullanılıyorsa belki atanamamış pişmanlıktır, keşke atanmış.
  • hayatınız boyunca geçmişte o atmadığınız adımın bilinmezliğini ve pişmanlığını yaşayacağınıza; o adımı atıp “en azından denedim” demeniz yeğdir.

“belki” bilinmez bir hiçliktir ama “keşke” ne getirmiş olursa olsun acı veya tatlı bir tecrübedir.

edit:yazım