şükela:  tümü | bugün
 • 50'lerden 80'lere kadar sayisiz film sarkisi seslendiren ses sanatcisi.
  gonul yazarin kucuk kardesi.
  yesilcam filmlerinde duydugunuz bir sarki cok cok buyuk bir ihtimalle belkis'in sesindendir. eger o degilse sevim senguldur. ikisi de herkeisn cok iyi tanidigi sesler olmalarina ragmen star olamamislardir.
 • belkis ozener'in ses rengi cok farklidir. bu fark bircok $arkiyi degi$tirmekte ve sanki daha once hic bilmedigimiz bir kivama getirmektedir. boyle iyi bir yorumcu olmasina ragmen sahneyi hic tercih etmemi$ evinin kadini olmu$tur ayrica.
 • kırkbeşlik programında bir röportajı yayınlanmış kişi. en az türkan şoray kadar güzelmiş gençken.
 • yedinci ucan supurge kadin filmleri festivali'nde filmlere sesiyle yaptığı katkılardan dolayı bilge olgac ödülüne layık görülen ses sanatçısı. ayrıca kara gözlüm adlı film festival kapsamında gösterilirken şarkıları seslendirdiği için kendisi de onur konuğu olarak gösterime katılmıştır.
 • artik her an dinleyebilecegimiz sesler kervanina katilmistir. bugun itibariyle kalan muzik tarafindan satisa sunulan sahibinin sesinden albumundeki 25 sarki ile yesilcam dolu 75 dakika yasamak mumkun. albumdeki sarkilar lale film studyosunun arsivinden alinmis, yani filmde tamami calinmamis, ya da uzerine konusma eklenmis sarkilar bile butun haliyle yayinlanmis.
 • sahibinin sesinden alınıp dinlenmeye başladığımda nasıl bir tebessüm oluşturduysa yüzümde; kartonette yazdıklarıyla içimde bir burukluk oluşturmuş, gözlerimi doldurmayı başarmış sestir kendisi ...

  ki bu ses kulaklarda, kalplerde kazılıdır...
 • sesi en az kendimizinki kadar tanıdık, görüntüsü, sanki tozlu raflardan çıkmış gibi hayal meyal bir sanatçı. kendisini saklamayı tercih etmiş, elbette hakkı var buna. ama ben "nostalji kraliçesi" adıyla ortaya çıkan isimleri görünce kızıyorum ona bu seçiminden. en çok da kendimize kızıyorum. nasıl unutulmasına izin vermişiz bu sesin?
  öyle mükemmel bir tınısı var ki bir çok filmde yalın sesiyle, enstrümansız okur bir parçayı ve esas kıza daha da aşık ya da hayran oluruz o sesi duyunca. öyle bir sesi var çünkü.. öyle bir yorumu var..
  tüyleriniz diken diken olmuyor mu sizin de "nasıl geçti habersiz"i dinlerken? sırf beste ve güfte değil şarkıyı şarkı yapan. öyle bir sanatçı yorumunu ekliyor ki bazen, başkasını asla düşünemiyorsunuz aynı eseri icra ederken.
  jacques brel'den başka ne me quitte pas'nın her yorumu (en iyi olasılıkla) yavandır ya, işte belkıs özener de bunu katmış şarkılarına. gençler dinliyor, yaşlılar dinliyor, ben çocukken ezberlemiştim daha şarkılarını.. keşke geri dönse.. kendisini ablası dahil geri kalan herkesten ayrı yere koyan bir kitle olduğunu bilse. o bizim türkan şoray'ımız, hülya koçyiğit'imiz, biz onu ismini bilmesek de seviyoruz, yüzünü görmesek de.. ama sesini duymamak, onu düşünemiyoruz.
  o söylemeseydi adını filme vermiş olan şarkılar söylenemezdi, o filmler yapılamazdı, bizim içimizde o güzel duygular uyanmazdı.
  sağolsun varolsun..

  not: kendisine ait cd'de ufacık bir hata buldum, onu belirtmeliyim "ateş parçası" filminde türkan şoray'ın partneri ediz hun değil kartal tibet'tir..
 • bundan 4 ay once tirim tirim belkiz ozenerden balikci guzeli azize sarkisini ararken gece yarisi bi arkadas filmi indirip filmden o sahnenin muzigini keserek bana gondermis dunyanin en mesudu eylemisti beni. simdi belkiz ozener bu sarkinin da icinde bulundugu o canim sarkilari bir album yapmis kalan muzik de piyasa surmus. kosarak gittim aldim evde bir temasa bir nese...turkan soray edasiyla "oyle mesudum ki"
 • şuanda açık radyo'da naim dilmener'in konuğu.