şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara büyükşehir belediyesinin aşti-kızılay-esenboğa havalimanı hattında çalışan 442 no'lu hattı özelleştirilerek belko'ya satılmış, belko'da bu hattı bir daha ihale etmiştir. neticede 442 no'lu hatta çalışan otobüslerinin üzerinde artık "belko air" ve airport shuttle yazmaktadır. otobüslerin kısa, yüksek taban belediye otobüsünden şehirlerarası çalışabilen mercedes tourismo'ya dönmesi takdire şayan bununla birlikte otobüslerin güzergah ve 5,25'lik fiyatlarında şimdilik bir değişiklik yok. 8 otobüs ve 1 engelli aracı şeklinde ihale çıkıldığını ve şehirlerarası otobüslere ayakta yolcu alınmayacağını varsayarak bu otobüslerin yetersiz kalma durumu oluşabilir. umarım havaalanı gidiş ya da dönüşlerinde yığılmalar yaşanmaz. hayırlı olsun bakalım.
 • on numara olmuş havaalanı servisi. şehir içi kullanılan belediye otobüsündense havaş tarzı fakat daha yeni olan otobüslerle seyahat etme işi daha güzel olmuş. belko kedi olalı bir fare tutmuş. ama ayakta yolcu almayıp, fiyatları da az kırparlarsa tadından yenmez.
 • fiyat olarak 442 den daha yüksek olmasına rağmen sağladığı konfor dolayısıyla aradaki farkı kapatan firma.

  belli ki yine bazı ihaleler dönmüş ama artık metro hattı yapılırsa bundan da kurtuluruz umuduyla.
 • alternatif ankara esenboğa ulaşım hattı. tadına bakmanız için belediyenin arıtılmış şebeke suyunu ikram ediyorlar. tadına bakmadım. ayrıca bir detay daha, giderken ve dönerken aynı otobüse denk geldim. iki kişi ücret verdik ama muavin tek bilet verdi, dönüşte arkamdaki çifte de aynı şeyi yaptı aynı muavin. sormazsanız ikinci bilet ücreti nereye gider bilmiyorum.

  edit: artık su vermiyorlar. muavin otobüste kalmıyor, parayı toplayıp iniyor. inerken bilet almayan kaldı mı diye soruyor.
 • havaalaninin ne amaca hizmet sehrin bu kadar disina yapildigini anlayamadigimiz guzel ankaramizda havaalani servisleri bir ihtiyac. bu sebeple kullandigim servistir. onceden havas kullanirdim simdi bunu kullaniyorum. havaalanindan sehre giderken sectigi duraklar daha stratejik yerlerdedir. milli kutuphane duragi gibi. astiden havaalanina giderken ozellikle aksamustu, aksam saatlerinde kullandigi stratejik noktalarin trafiginin yogunlugu sebebiyle ucak kacirtir. kacirdim.. bu sebeple sadece havaalani donus yolunda tercih edilesi servislerdir.
 • hem ekonomik hemde rahat havaalanı ulaşım aracı. bir iki kez sadece havaalanı dönüşünde kullandım ama havaalanına giderken havaş kullandım hep. havaalanına giderken nereden kalkar bu otobüslerimiz bilemedim henüz.

  edit: biri yeşillendirirse bu konuda mesaj kutumu sevinirim.
 • ankarada havaş'ın 10 lira almasına rağmen belko air 5.25 gibi bir miktar koyup havaş'ın tekeline son vermiştir. 442 nolu otobüsün geçtiği her yerden yolcu almaktadır 442-a aşti-havaalanı, 442-k kızılay havaalanı arasında yolcu alır. geçtiği güzergahlara bakmak için
  belko air 442
 • daha web sayfalarına durakları içeren bir harita koymaktan aciz şirket.

  oraya geçtiği güzergahları mahalle bazında yazmışlar. lan ben nasıl anlayayım otobüs o mahallenin neresinden geçiyor, saat kaçta geçiyor..

  edit:imla
 • (bkz: bel air)
 • kızılay'a uğraması tercih edilme nedenlerinde fiyattan sonra ikinci sıradadır..