şükela:  tümü | bugün soru sor
 • malum, bizim lanet olası ozelliklerimizden biri çürüyen bedenimiz. belli bir yaştan sonra refleksler ve algılar değişiyor. hızla bu evreye gidiyoruz. boyle bir durumda, nasıl ehliyet alırken tarama yapılıyorsa, belli bir yaştan sonra da refleks testi, dikkat testi yapılabilir. cahil hanzo adamlara da en başta ehliyet verilmezse hayırlı olsun, trafik sorunu bitmiştir.
 • gencinin bile mal gibi araba kullandığı bir ülke için erken bir tedbir. olursa 4 5 senede bir tüm yaş grupları için reflex veya yeterlilik testleri yapılabilir. veya ihbar ve delil üzerine trafikte mal gibi araba kullananlar, makas atanlar trafikten belli bir süre için men edilebilir.
 • gidecekleri yerlere gençler mecburen araba ile götürecekse olabilir tabii
 • (bkz: expiry date)

  olmasi gereken özellik. dedem 86 yaşında allah uzun ömür versin ama araba kullanmayı bırakmıyor. kullanma desen elim ayağım tutuyor bana yaşlı muamelesi yapmayın diyor. böyle bir şey olsa belirli refleksler kaybolduğunda veya bir üst sınır konsa ( ki bence bu sınır her yetisi sağlam bir birey için 75 yaşından az olmamalı ) trafik güvenliği için daha iyi olur.

  kişinin seyahat hakkına çok darbe indirmediği sürece destek olduğum bir düşünce.
 • herkese belirli bir yaşa kadar yaşama hakkı tanınması için önem arz eden uygulama.

  sinyal nedir, neden verilir bilmeyen; aynaları, sağı solu kontrol etmeden yola fırlayan, sol şeridi gereksiz işgal eden, refleksleri bitmiş, unu eleyip eleği asmış dedelerin; daha fazla insanın hayatını riske atmamaları için bir şekilde trafikten uzak tutulmaları gerekmekte.

  ha, trafik güvenliğini riske atan böyle gençler de yok mu? elbette var. o gençler için gelsin öyleyse;

  (bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)