şükela:  tümü | bugün
  • başbakan binali yıldırımın beyanıdır.

hadi ufak bi edit yapim;

az biraz araştırınca çıkan sonuçlar; birleşik krallık'ın vatandaşı olmak istiyorsanız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım yapmanız gerekiyor.
    -
    amerika 1 milyon dolarlık şirket kurar veya hükümetçe belirlenen bir bölgede 500 bin dolarlık yatırım yaparsanız süresiz oturma izniniz oluyor.

diğer ülkeleri de biraz araştırarak şıpadanak bulabilirsiniz.

he hangi ülkeler onu aşağıda bir arkadaş sağolsun yazmış. arnavutluk'tan grenada'ya uruguay'dan bulgaristana bazı ülkeler. yeni türkiyeye de bu model yakışırdı zaten.

ama hemen hemen tüm ülkelerde diyen arkadaş fazla uçmuş gibi görünüyor zira toplamda 200 küsür ülke var bu dünya üzerinde.
    neyi savunduğunuzu çok bilemem ama gerizekalı veya embesillere yakışır şekilde elma ile armutu tartmaktan vazgeçin. onlarda gün gelecek uyanacak sonra size çok küfür edecekler.

(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)
  • türk lirasının değer kaybetmesinden sonra, sıranın türk vatandaşlığına da geldiğini gördüğümüz beyandır
  • tam vatandaşlık da satmaya başladılar diye atarlanacaktım ki hatırladım ülkeye bedava 3.5 milyon suriyeli soktular vatandaş yapacaklar. en azından bu sefer satacaklarmış vatandaşlıkları ülkenin bi yarasına merhem olur *

o da olumlu.
  • peki belli miktarda yatırımı bozarsak vatandaşlıktan çıkaracak mısınız acaba? diye merak içindeyim.

tc vatandaşlığının orta sınıf için, arabalı evli sıradan bi vatandaşa aylık vergi yükü 3 yıllık amortisman hesabıyla beraber aylık 4500 tl falan cunku.

ev ve araba sahibi olmuş sıradan bi vatandaş ötv+kdvler+sgk+faizler+stopajlar+harçlar dahil ayda 4500 tl sırf vatandaşlığın bedeli olarak ödüyor. (kimse farkında değil o ayrı)
  • tc vatandaşlığı bir ayrıcalıkmı ki kampanya gibi sunuluyor. ben bu akp güruhunu bir türlü anlayamıyorum. oğlum facebook hesabı almak varken kim tercih eder (bkz: hi5) hesabını.
  • bu belli miktar ne kadar acaba diye düşündürüyor insana. haa bir de kim ne yapsın türk vatandaşlığını.
  • "geeiilll vatandaş geeiiill" çağırtısının devlet politikası haline gelmesidir.
  • hali hazırda bildiğim kadarıyla amerikada var olan bir sistem. hatta ankara antlaşmasıyla ingiltere ile de vardı eskiden. miktarı önemli tabi, amerika ile aynı olursa kim neden türk vatandaşlığı için buraya yatırım yapsın ki.