şükela:  tümü | bugün
  • bir çoğumuz askerlik yaptık ama aradan seneler geçti çoğumuz allah korusun bir savaş çıksa silah kullanamaz ya da hedefi vuramaz. savaş çıksın elbette istemeyiz ama bölgesel ya da küresel savaş tehditi ortada. hafta sonu öncelikle gönüllülerden başlanarak bir kaç saat de olsa eğitim verilebilir. böylece hem caydırıcı olunur hem de acil savaş durumunda bir işe yarariz.

bu zamanda silahlarla filan diyeceklere de herkese eğitim durumuna uygun başka eğitimler de verilebilir. bu öneriden kimse ordumuz yetersiz manası cikarmasin bu sadece güce güç katmaktir. ayrıca caydırıcı bir onlem ve oneridir. kimseye silah verilsin de demiyorum.
  • onun yerine şunu verelim,

belli siyasetçilere akademisyenlerin tarih dersi vermesi

türk silahlı kuvvetleri binlerce yıllık tecrübesi ve kurulduğu ilk günün heyecanıyla her zaman bu ülkeyi müdafaa edecek güce sahiptir.

yeter ki hayatında savaş, politika, siyaset, devlet adamlığı konularında zerre fikri olmayanlarca bataklıktan bataklığa sokulmasın.
  • (bkz: seferberlik)
    (bkz: seferberlik emri)

ihtiyaç olduğu zaman ordunun zaten yaptığı şey.
  • seferlik denmiş ama seferlik olduğu zaman geç kalınmış olabilir ben askere alınmakta bahsetmiyorum. sadece atış talimi yapılacak belli zamanlarda bunun faydası olur zararı olmaz. seferberlikte cagirdiginiz kişi çoktan silah tutmayı unutmuştur.