şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda izlemeye gittiğim ama beğenmediğim, lgbt temalı festival filmi.
  • ilginç ve etkileyici bir film. insanı sıradanlıktan bir nebze de olsa kurtarıyor.
  • lezbiyen temalı 2016 yapımı film. izlerken pek etkilenmedim. kurgusu, hikayesi, anlatım dili beni çekmedi. gey temalı çoğu filmin sıkıntıları bana kalırsa bu filmde de vardı. bana kalırsa karakterler de pek inandırıcı değildi. bu ara filmin set ekibi tamamen kadınlardan oluşuyormuş, bu bilgiyi de es geçmeyelim.
  • la vie d'adele'in olmamışı.
  • la vie d'adele benzeri bir film izleme ümidiyle izlediğim, hiçbir sanatsal getirisi olmayan, hikayesi yok diyebileceğimiz, temposu aşırı yavaş, berbat, saçma sapan bir film.

aslında bunlardan daha da rahatsız edici olan bir şey var ki o da filmin eşcinsellik üzerinden prim elde etme çabası. çünkü filmin neredeyse üçte ikisi sevişmeden ibaret. kompozisyon yok, tema yok. yok oğlu yok...

bir de filmde geçen, "i am sorry" diyaloğuna verilen "i know you are, babe" cevabını, "daha küçük olduğunu biliyorum" şeklinde çeviren yaratık acilen bu işi bırakmalı.