şükela:  tümü | bugün
 • i.melih ve belediyesi'ne bagli, belli basli 10 merkezde, mininüsler vasitasiyla, ekseriyetle taze sıkılmış nar, greyfurt ve portakol suyu satisini yürüten sirket. karadut, domates, havuc ve limon suyu satislari da mevcutmus.
 • genel müdürü ve yardımcısı hakkında dolandırıcılıktan dava açılmış şirket.

  gerekli bakınız: http://www.hurriyet.com.tr/…81.asp?gid=229&sz=82218
 • (bkz: belko)
 • bir liraya içirdiği nar suyu ile beni benden aldıran,

  istihdam, kalite...

  bu arada mogan gölünü gördünüz mü, ilahi melih.
 • bir şirket böyle batırılır...

  ankara anakent belediyesi’nin ‘kâr etmiyor’ gerekçesiyle özelleştirmek istediği belso soğuk hava deposu işletmeciliği’nin bir dizi usulsüzlük sonucu bu duruma geldiği ortaya çıktı. işçilerin maaşlarını bile gecikmeli ödeyen şirkette genel müdür ve yardımcısının mevzuata aykırı olarak avans çektikleri, şehir dışında aldıkları trafik cezalarının bile kuruma ödettirildiği ortaya çıktı. belso ayrıca olmayan kaynaklarıyla belediyenin spor kuruluşlarına sponsor yapılmış, bazı kurumlara da borç para vermiş.

  akp’li melih gökçek yönetimindeki ankara anakent belediyesi’ne bağlı belso soğuk hava deposu işletmeciliği’nde bir dizi usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. belediyenin “kâr etmiyor” diyerek özelleştirileceğini açıkladığı kurum, başka belediye şirketlerine borç verdi. kurumda genel müdür abdurrahman karaman’a, “audi marka makam aracının ihtiyacı karşılamadığı gerekçesiyle” yeni makam aracı tahsis edildi. uygulamalarla ilgili belgelerin altında belso’da yönetim kurulu üyesi olarak çalışan gençlik ve spor bakanı suat kılıç’ın eşi melike nur kılıç’ın da imzası bulunuyor.

  cumhuriyet’in elde ettiği belgelere göre, belso’da yapılan tartışmalı uygulamalar şöyle:

  maaşlarından fazla avans çektiler: genel müdür karaman’ın, 2009’dan bu yana kurumdan çektiği “avans” miktarı yaklaşık 89 bin tl. genel müdür yardımcısı beder de yaklaşık 106 bin tl “avans” çekti. mevzuata göre yöneticiler kurumdan maaşlarından fazla avans çekemiyor. kurumun 2010 tarihli “net ücret listesi”ne göre karaman’ın maaşı 4 bin 400 tl; genel müdür yardımcısı beder’in maaşı ise 3 bin 100 tl.

  yeni makam aracı: yönetim kurulu kararı ile genel müdür abdurrahman karaman’ın kullandığı 06 eup 07 plakalı, 2006 model audi marka hizmet aracı, “ihtiyacı karşılamadığı, yeterli performans ve verim alınamadığı” gerekçesiyle yeni makam aracıyla değiştiriliyor.

  ego spor kulübü’ne 60 bin tl ücret: yönetim kurulu kararı ile “kâr etmediği” gerekçesiyle özelleştirilmesi istenen kurum, işçilerin bile maaşları geç ödenirken, gençlik ve spor genel müdürlüğü bünyesindeki amatör spor branşlarında faaliyet gösteren, belediyenin bir diğer şirketi ego spor kulübü’ne 60 bin tl ile sponsor oluyor.

  10 bin adet şapka: yönetim kurulu, ankara anakent belediyesi’nin 16.06.2010 tarih ve 1797 nolu meclis kararına istinaden kurumun, anakent belediyesi’nin yapacağı sosyal faaliyete katkı vermek için 10 bin adet şapka yaptırılmasını kararlaştırıyor.

  belbeton’a borç: kurumun yönetim kurulu kararı ile belediyenin bir diğer şirketi olan ve yine “kâr etmediği” gerekçesiyle özelleştirilmek istenen belbeton aş’ye üç aylığına 160 bin tl borç verilmesine olanak tanınıyor.

  cezayı belso ödüyor: genel müdür yardımcısı yusuf beder’in il dışında 06 bs 6189 plakalı aracı ile seyir halindeyken aldığı 270 tl’lik trafik cezası da belso tarafından ödeniyor.

  uygulamalarla ilgili belgelerin çoğunun altında belso’da yönetim kurulu üyesi olarak çalışan gençlik ve spor bakanı suat kılıç’ın eşi melike nur kılıç’ın da imzası bulunuyor.

  250 ton portakala ne oldu?

  cumhuriyet’in söz konusu belgeler üzerine kurumda çalışan işçilerle yaptığı konuşmada işçiler, kurumun asli işinin soğuk hava depolarını korumak olduğunu ancak 2011 itibarıyla, 250 ton portakalın “fire” denilerek çöpe atıldığını ileri sürdüler. çöpe dökülen portakalın tutarının yaklaşık 500 bin tl’ye karşılık geldiğini belirten işçiler, kurumda çok fazla “usulsüzlük” yapıldığını, buna tepki gösteren işçilerin ya işlerinden olduklarını ya da sürgüne gönderildiklerini belirttiler.
 • isimden kaybeden şirket. meyve suyu yapan şirketin adını belso koyarsan abazan milletin adına direkt tek şey gelir!

  (bkz: bel suyu)
 • ankara'da otomattan çiğ süt satışına da başlamış olan belediye kuruluşu. litresi 2,5 tl'den satılacakmış.

  http://www.ankara.bel.tr/…tiklerle-cig-sut-satacak/
 • havuç suyu ve limonatası cillop gibi olan firma. keşke melih baba aynı performansı diğer hizmetlerinde de gösterseydi.
 • öncellikle belirtmek gerekir ki ankara bb'nin yıllardır yaptığı en güzel hizmet. meyve suları harika ve fiyatları çok uygun. çiğ süt uygulaması yine gerçekten güzel. yalnız, çiğ sütü genellikle ilçelerden elde sağım yapan kişilerden alıp hem içip hem de yoğurdunu yapan biri olarak belediye'nin sattığı bu sütü hiç beğenmedim. yarın bir de yoğurduna bakacağım bakalım. yine de bu hizmetleri olumlu buluyorum artarak devam etmesini dilerim.