• kabataş-adalar iskelesi'ndeki büfesinde, bir kadına zorla telefonunu vermeye çalışan garsonlar çalıştıran belediye zımbırtısı.

tacizci arkadaşın, özet geçtiği yaşam öyküsünde sirkeci harem arabalı vapur hattında çalışırken kadir* bey'in torpiliyle kabataş'taki büfeye geçtiğini övünerek anlatması ve "adaya gelirim beni gezdirirsiniz" demesi bir yana, mekândan hızla uzaklaşan kadının "tacizleriniz nedeniyle 2 senedir buraya oturmuyordum, hiçbir şey değişmemiş allah kahretsin sizi" demesi diğer yana...

beltur bünyesindeki bütün tacizci arkadaşları adaya bekliyoruz, gezdirmek için...
  • belediyenin akp'den chp'ye el değiştirmesiyle alkol satışına başlamasını umduğum kurumdur. eskiden var olan bira bahçelerinin yerini bir nebze de olsa alabilirler. her kitleden insanin, keyifle kaynaşarak, alkol alabileceği mekanlara dönüşür.
  • ben de kızılkayalar örneğini vermeye gelmiştim birkaç kişi daha değinmiş. ıslak hamburger dendiği anda akla gelen ilk yer olan kızılkayalar'da 12 tl, beltur'da 14 tl. bir belediye iştiraki ıslak hamburgeri ıslak hamburger yapan mekandan daha pahalıya satıyor cidden muazzam.

ben de diyorum bu beltur'lar neden eskisi kadar kalabalık değil. fiyatlar diğer cafe restoranları geçmiş de ondanmış meğer. millet belediye kafeteryasında oturup ezik gibi görüneceğine gidip butik kafelerde daha ucuza havalı görünüyor.

beltur'un eskiye oranla temizlik, kalite vs konularında ciddi bir düzelme var ama belediye kafeteryası olduğunu unutmadan fiyat konusunda yeniden bir oturup düşünmeleri lazım.
  • bu konuda çok doluyum. geçen gün akşamüstü kentorman kemerburgaz’a gittik. girişte (daha doğrusu çıkış kısmında) beltur var. belediyemize güvenerek hanıma dedim boşver uğraşma evde gel şurada yiyiverelim. baktım ızgara köfte 85 tl. o saatten sonra dönüş yok hadi söyleyeyim en azından doyarız dedim. ulan 4 tane tükürük köftesi koymuş, yanına sabahtan kalma pörsümüş bir avuç salata, al sana ızgara köfte. hayatımda hiç böyle aşağılanmamıştım. kardeş senin amacın hizmet mi yoksa sokmak mı? ne kiran var ne bişeyin var mekan senin. 4 tane misket kadar köfteye 85 tl nasıl istersin hiç mi utanman yok. yazıklar olsun verdiğimiz oylara.
  • bodrumdaki belediye tesislerin yanında hiçtir. 6 tlye karton bardakta çay niyetine hamam suyu verirler. şaşkınbakkal belturun yanına beltur dondurması açılmış az ötesine de beltur mini açmışlar ama büyük belturda cam bardakta çay hizmeti bile yok. sanki istanbul belediyesi şu an en çok kar nasıl elde edebilirim tarzında bir strateji benimsemiş metro istasyonların çoğuna da dükkanlar açılıp kiraya verilmiş ama elde tutulur bir icraat göremedim belki büyükada'da fayton mafyasını bitirip elektrikli taşıma araçları getirmeleri olabilir tabii onlara binmek de 27 tl şu an. açıkçası bir genç olarak imamoğlu benim oyumu kaybetti.
    t: türkiyenin en gelişmiş şehrine yakışmayan ucuz hizmet veren ama fiyatları pek de ucuz olmayan belediye tesisi
  • yazılıyor bunlar imamoğlu, kimse seçmeni cepte görmesin. akp'den farkınız olmayacaksa ne diye seçiyoruz biz sizi. ulan her şeyi geçtim kendi ürettiğin yarım litre suyu kendi işletmende 8 liraya satmak nedir ey vicdansızlar. bu zamları savunan partizanların da beyinlerine üzülüyorum.

tanım: son dönemde orantısız yaptıkları zamlardan dolayı çay kahve bile içmeyi lüks hale getirmiş olan ibb iştiraki.
  • yemek artıklarının direkt çöpe gitiğini öğrendiğim işletme.

ibb yeni yönetiminin acilen bu yemek israfına son vermesi gerek. kedi köpek çöpten besleneceğine biriktirilip önlerine konulmalıdır, misal ikea çöplerini hayvan barınaklarına taşıyor.

not: şefle anlaştık :) çöpün yanına salata dışındaki yemekleri protein ağırlıklı artıkları koyuyorlarmış , umarım bütün belturlar aynıdır
  • 2013 net geliri 98.033.407 tl olan şirket.
    galata'daki yeni hakimiyeti hayırlı olsun, ama çok fazla sürmeyecek.
    yavşaklar.

edit: sanatçılar parkını da devralmışlar, gçmşnsktklrm
  • ilçe belediyelerinin kaymaklı yerlerine mekan açan firma. hele ki belediye cehape zihniyeti ise beltur bırakmaz orayı başkasına.
  • dün yıldız parkında karşılaştığım ve garsonlarını olabildiğince sinir ettiğim işletmedir. nedeni ise israil protestosu. içecek olarak kapalı kutuda sadece su ve ayran servisi yapıyorlar. sen bir şehir parkında, kendi kişisel kararın olarak ve insanlara başka bir seçenek sunmadan nasıl böyle bir karar alabilirsin ki? zaten bu parklarda nedense sürekli beltur var ve "başka yere git" yüzeyselliğini yapacaklara da böyle bir seçeneğin olmayacağını peşinen belirteyim.

halka açık bir alanda bir yerin işletmeciliğini alıyorsun ve kendince protesto yapıyorsun. madem bu yüzeyselliği yaptın, komple anlaşmanı feshet git ülker'den pepsi'den al. ama yemezler tabi. çünkü coca-cola kendi ürünleri satılsın diye bunlara nakit para bile vermiş olabilir ki böyle uygulamaları var. alandan protesto bir hafta sonra bitecek ve o yalandan protestocular fantalarını içecek yine.
hesabın var mı? giriş yap