şükela:  tümü | bugün
 • drizzt do urdenin blingdenstoneda tanistigi, svirfneblin arkadasi. belwar burrow warden olarak svirfneblinler ile birlikte ciktigi bir underdark arastirmasinda, dinin do urden in liderligini yaptigi bir drow grubuna yakalanir, drizzt sayesinde oldurulmeden, sadece elleri kesilerek kurtulur. kesilen elleri yerine mithralden bir battle exe ve bir hammer yapilir. bu silahlarini bivrip diyip enchantlayabilir.
 • (bkz: homeland) ,(bkz: exile), (bkz: starless night), (bkz: siege of darkness) romanlarinda karsimiza cikan karakter.
 • fantastik romanların en delikanlı, en kalender ve en babacan karakteri..
  ayrıca (bkz: bivrip)
 • ilk olarak karşımıza the dark elf trilogy'nin homeland kitabında daha sonra da ayrıntılı bir biçimde exile kitabında gördüğümüz svirfneblin. kendisini ilk olarak drizzt'in başını çektiği karanlıkaltı devriye grubunun svirfneblinler ile girdiği savaşta esir olarak gördük. drizzt'i esir almış fakat abisi dinin do urden'in araya girmesi ile kendisi esir düşmüş ve drizzt'in ricası ile sadece elleri kesilmiştir.

  daha sonra kendi ülkesi blingdenstoneda ellerine mithrillden çekiç ve kazma yapılmış ve bunlar büyüyle kutsanmıştır. kendisine de "en yüksek oyluk sorumlusu" anlamına gelen most honored burrow warden lakabı verilmiştir.

  drizzt'in sürgün yıllarında blingdenstone'a gelmesi ile tekrar karşımıza çıkan bu svirfneblin drizzt'in hayatını kurtarmış ve en yakın dostu olmuştur.

  karşımıza (bkz: homeland), (bkz: exile), (bkz: starless night), (bkz: siege of darkness) kitaplarında çıkar.
 • --- spoiler ---

  drizzt'le bağlantıları koptuğunda üzüldüğüm iki kişiden biri. birini ölüm koparmıştı, babası zaknafein; bu svirfneblin arkadaşı ise drizzt yüzeye çıkma hevesiyle hiç etti.

  o ki seni götürdü yurdunda misafir etti, evini açtı, seninle mağaralarda birlikte yaşayıp, illithidlerin mekanında seninle birlikte çarpıştı. ondan sonra "ben yüzeye çıkcam ya" şımarıklığına sattın bu adamı, drizzt. karı kız bulamadın tabi burda değil mi?

  evet seviyordum bu arkadaşı.

  --- spoiler ---

  (bkz: the dark elf trilogy)
 • drizzt do urden daha menzoberranzan’da yaşarken çıkmış olduğu bir devriyede bu svirfneblin ile savaşmış olsa da bağışlanmasını önermiştir. ancak kardeşi dinin elleri kesilmesi şartıyla svirfneblini serbest bırakmıştır ve svirfneblin büyücüleri tarafından bir koluna bir kazma bir koluna da büyülü bir balyoz takılmıştır. parlaktaş’ta yolları tekrar kesiştiğinde aralarında bir dostluk oluşmuş ve birlikte pek çok maceraya atılmışlardır.