şükela:  tümü | bugün
  • bemiks, evigen, bepanten iğneyi -her birinden birer ampül- işlenmemiş saf zeytinyağı içine karıştırıp saçlarıma maske olarak kullandığım karışım. saçta bir saat kadar bekletilir, yıkanır. zor bir uygulama ama sonuçlara değer.

4 saat ya da tüm gece bekleten de varmış
  • badem yağı içinde kullanılırsa saçlara canlılık verir, yeniler, besler. sadece saç dökülmesi için değil bakım için de kullanılabilecek pek güzel karışımdır.

şöyle tarifi: 1 kutu bemiks, bir kutu evigen, bir kutu bepanthen ampul 100 ml badem yağına karıştırılır. istenirse içine yumurta da katılabilir. bu karışım haftada 2 kez saça sürülür. bir saat bekletilip, yıkanır.

edit: haftada 2 demişiz kural değil tabi. saçın yıpranma durumuna göre kullanım sıklığını ayarlayabilirsiniz.
  • dökülen saçlarım için, tatlı badim jandi nin tavsiyesi üzerine badem yağının içine katarak kullanmaya başladığım ilaçlar bütünü. ayrıca minoxil de kullanmaktayım. bakalım faydası olacak mı saçlarım için? izlemede kalın sayın kel sözlükçüler.* faydası olursa gene yazacağım buraya :)

edit: bu üçlüyü sadece bir defa kullanabildim. o yüzden etkisi ne kadardır bilemiyorum. ama minoxil'i düzenli kullandım. baya kelleşmiştim ki giden saçlarım epeyce geri geldi sözlükçüler. hormon falan diyorlar minoxil için ama ne yapayım yav saç lazım. minoxil'e devam...:)
  • üçünün birlikte bir miktar barcelino saç bakım yağı içine karıştırılıp uygulanması bemiks'in kokusunu hafifletir. bekleme süresinde saç derisinde gerilme hissedilebilir, saçlar kazık gibi olur.

boyalı saçlarını doğal rengine döndürmek isteyenler için saç uzatmayı hızlandırma açısından faydalıdır. düzgün bir beslenme şekli ve haftada bir uygulanacak bu bakımla saçlar kısa sürede rapunzel kıvamına gelebilir.
  • saç bakımlarının vazgeçilmez üçlüsü. bir miktar badem yağına bu 3 ampulü kırıp nemli saçlarımıza sürüp en az 1 saat bekletiyoruz. işe yarıyor mu bilmem ama psikolojik olarak rahatlatıyor.
  • sac bakiminda kadinlarin vazgecilmez tavsiyesi. bemiks`in kötü koktugunu söyleyenler su formülü uygulamaktalar:

bepanten+evigen+yumurta sarisi+ zeytin yagi ya da badem yagi dörtlüsü.

en az 5 saat bekletilmesi tavsiye edilmektedir. cok faydali oldugunu, saclari gürlestirdigini söyleyenlerin sayisi bir hayli fazla. ben de suan bu dörtlü karisimi uygulamis olup kafamdaki bone ile bekleyenlerdenim.
  • kullanılan şampuana bunlardan birer ampul kırılarak her yıkamada saçların beslenmesi sağlanabilir. hem de bemiks'in kokusu bir nebze engellenmiş olur. tek kötü yanı, saçları yumak yumak karıştırıp sertleştirmesi (boyalı saçlar için konuşuyorum). düzgün bir saç kremi kullanmak şart, yoksa saçlara bakım yapayım derken bu sefer de karışan saçları açmak için yoluk yoluk kırılmış saçlara sahip olmak işten bile değil.
  • ince telli saçlara uygulanmaması gerektiğini düşündüğüm üçlüdür. yıkama ve tarama sırasında tomar tomar döker saçınızı söyleyim. duş sonrası tararken 30 adete inmişken dökülen saçlar bu üçlü sayesinde 150 ye çıktı.
  • bi sikime yaramayan yaglar karisimi. sinemaki otu dediklerini de katiyorum 2 aydir haftada bir kullaniyorum ama o sac hala ensede! bu kadar iyi yorum nasil var kafam almiyor.
  • çam terebentini de ekleyip şampuanıma koyduğum karışımdır.
    yoğun kıvırcık saçlarımın yavaş uzamasından bunalıp kullanmaya başlamıştım. etkisi fark edemeden şarap kızılı olan saçımı açık karamele döndürdüm. zaten ince telli olan saçımın açma boyama işlemlerinden sonra dokunduğumda elimde kalmasını beklerken bunlar sayesinde saçımı korudum. otacı'nın argan yağlı şampuanına karıştırdım bu vitaminleri ve terebentini. 3 haftadır bu şekilde kullanıyorum ve sonuç boyadan 3 gün sonra bile dipte fark edilen yeni koyu renk saçlar. sadece bununla da kalmıyorum. 60 bitki özünün bulunduğu bir yağ karışımı, vitaminlerden birer ampul, terebentin yağı, kantoron yağı ve zeytinyağından oluşan bir maskesi gece boyunca saçımda bekletiyorum. bende baya etkili bir karışım oldu. saç dökülmesi olanlara tavsiye ederim. fakat saç dökülmesinin nedenini araştırmanız gerekir. örneğin demir eksikliğinden kaynaklanıyorsa bu tarz alternatif yöntemler işe yaramaz. aynı işlemleri erkek arkadaşıma da uyguluyoruz fakat onda genetik bir dökülme problemi olduğundan dolayı şu anlık sadece saç dökülmesi durdu. saç dökülmeleriniz kullandığınız market şampuanlarında da kaynaklanıyor olabilir. silikon, paraben, sls içeren şampuanlar saç diplerini tıkayarak saç dökülmesine neden olabilir. doğal şampuanlar kullanmak, hatta en iyisi doğal zeytinyağı sabunu kullanmak saç diplerini arındırır. arınma işlemi duşta son durulanma suyuna elma sirkesi karıştırılarak da yapılabilir hatta yumuşacık saçlarınız olur.